Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Aki olyan bringával jár...

Aki olyan bringával jár amelyiknek ki van reszelve a vázszáma, attól nem kellene azonnal elkobozni, ha ez kiderül?

Figyelt kérdés
Nem számít, hogy ő hányadik vevőként jutott hozzá, ha nyilvánvalóan lopottal jár, akkor ő is hunyó.

2015. máj. 3. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

min kaptad ennyire fel a vizet? amúgy a másik kérdésednél leírtam, nem sokan bajlódnak a vázszám eltüntetésével, felesleges macera lenne az egész... megyek ellopok egy belépő kategóriás zöld bringát, átfújom kékre, eladom neten valószínűleg át kerül egy másik városba, vagy megyébe... kinek fog szerinted feltűnni az a bringa valaha is? senkinek...

ha meg értelmes bringáról van szó, akkor szétszereled és alkatrésznek adod el... normális orgazda nem bajlódik holmi vázszámokkal.

2015. máj. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem drága bringára gondoltam. Hanem bármilyen bringára. Egy olcsó, de jól karbantartott bringa nem feltűnő, nem rongyrázás, de a tulajdonosa mégis nagyon tudja szeretni. És azt ugyanúgy ellopják, mint a drágát.
2015. máj. 3. 23:04
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is láttam Amszterdamban, hogy az a rengeteg bringa milyen ócska. Pontosan azért olyan ócskák, mert azt is ellopják előbb utóbb.
2015. máj. 3. 23:07
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóval, szerintem az nincs rendben, hogy csak 'lenyeljük' ha ellopták, mert olcsó volt. Az lenne az ideális, ha összeghatártól függetlenül nagyon kockázatos lenne lopott bringával járni.
2015. máj. 3. 23:18
 5/12 anonim ***** válasza:
látom nem tudod értelmezni amiről tépem itt a szót...
2015. máj. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De, értem az álláspontodat: "Nincs remény, mindig lopni fogják". Csak nem akarom elfogadni ezt.
2015. máj. 3. 23:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért jogásznak ne menjél, mert csúnyán elbuknál. Ha nem érted ezt azon nem csodálkozom.
2015. máj. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

legutóbbinak:

Ha nem érted meg miről volt itt szó, azon nem csodálkozom. Nem jogászkodásról, az biztos. Lesz@rom a jogi retorikát :)

2015. máj. 4. 00:38
 9/12 anonim ***** válasza:

na figyúzz, fogykóskám. ha olcsó bringád van, és ellopják, a rendőrség alapból nem foglalkozik vele, mert nem éri el a kár a törvényben meghatározott minimál szintet. szerintd akkor elkezdenek reszelgetni a tolvajok?


A másik meg, ha nem akarod, hogy elvigyék a keródat, lakatold le egy normális lakattal. Itt a környékemen van csak 4 olyan keró, amit itthagyott a tulajdonosa, (valszeg külföldi volt) lelakatolva az utcán. szürke kriptonit ulakattal, edzett acél abus lánccal. Szarrá vannak már rohadva, de elvinni nem vitte el senki.


szóval, ha nem akarod, hogy ellopják a bringádat, lakatold le rendesen. Ennyi.

2015. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Figyelj te nagyeszű hülyegyerek. Pont te nem érted, hogy miről van szó.

Azt bizonyítani is kéne, hogy a bicikli lopott. Csak az miatt nem kobozhatod el, mert ki van reszelve a vázszám te nagyokos.

Ezért írtam, hogy úgy vagy hülye a joghoz, hogy nagyon.

2015. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!