Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikliúton kell éjszaka...

Bicikliúton kell éjszaka fényvisszaverő mellény?

Figyelt kérdés

2015. máj. 9. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lakott területen kívül igen, vagyis nem egészen. Nem mellény, hanem fényvisszaverő ruházat kell. Az mindegy, hogy mi az.
2015. máj. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szabalytol fuggetlenul, sajat jol felfogott erdeked, hogy rossz latasi viszonyok eseten felhivd magadra a figyelmet. Inkabb oltozz akar karacsonyfanak, mint szetkenodj a soderesauto hutoracsan!
2015. máj. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Lakott területen kívűl éjszaka, vagy rossz látási viszonyok közt kell viselni.
2015. máj. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A szabályok szerint kell (a KRESZ ugyanis nem írja, hogy csak országútra vonatkozik a kötelezettség), de én bicikliúton nem szoktam hordani, mert mi a francnak. Ha meg olyan helyen megyek, ahol a bringaútról rá kell menni időnként az országútra, akkor az országúti szakaszra fölveszem, a bicikliúton pedig leveszem magamról a mellényt, legalábbis nyáron, hogy ne melegítsen feleslegesen.
2015. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

(6)348 A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson

a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy villogó fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és

b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot)


Tehát lakott területen belül nem kötelező. Lakott területen kívül az, de ajánlom neked, hogy szerezz be valami rikító színű felsőt és nappal is azzal tekerj odakinn.



És olvasd el azt a kvrva Kreszt, hogy tudd a hivatalos álláspontot!


[link]

Erre keress: "Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok"


Ez is lényeges:

[link]

Erre keress: "A közúti közlekedésben részt vevő kerékpárra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek"


Ezt is olvasd el, egy nagyon jó gyakorlati összeállítás. Nem azt szajkózza, hogy ha sisakot húzunk és az orrunkat a Kresz seggébe dugjuk, akkor minden rendben lesz, hanem valós utcai helyzeteket és megúszásuk mutatja be.

[link]

2015. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

" Nem mellény, hanem

fényvisszaverő ruházat kell. Az

mindegy, hogy mi az."


Dehogy mindegy! Leginkabb az ismert láthatósági melleny felel meg a szabalynak. Le van irva az azért pontosabban milyen fényvisszaverő kell. Nem csak a melleny jo de nem nagyon kapni mast ami megfelel a szabalynak.



Ezt a le/fel vételt nem értem. Csak sötétben és csak lakott teruleten kivul kell. Sötetben altalaban nincs olyan meleg.

2015. máj. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Nem csak a melleny jo de nem

nagyon kapni mast ami megfelel a szabalynak."


Javaslom, legalább egyszer életedben sétálj be egy komolyabb kerékpáros felszereléseket árusító boltba, hidd el, csodákat fogsz látni...

2015. máj. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kösz de jartam mar bicikliboltban. ;-)
2015. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6-os, ha neked nincs meleged biciklizés közben, akkor rosszul csinálod.:)
2015. máj. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

9-es ha téged egy pókhálóvékony szutymák hordása/nemhordása választ el a hőhaláltól, akkor te is rosszul csinálod. :)


Én speciel segédmotoron hordom éjjel-nappal, lakott területen belül-kívül. A dzsekivel együtt teszem le - veszem fel, oszt jónapot.

Cajgán is hordtam, mivel minimum helyiségek közt közlekedem, így mindig kell is.

2015. máj. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!