Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vélemények erről? Cube Attenti...

Vélemények erről? Cube Attention 27,5 MTB. Erősségei gyengéi megér ennyit?

Figyelt kérdés

Cube Attention 27.5 kerékpár


[link]


27.5-es mountain bike. Közép kategóriás, sportos MTB, megbízható minőségi felszereléssel. 2015 évi új Shimano Deore XT hátsó váltóval és tárcsafékkel.


Rock Shox XC 30 Poplock villával, 100 mm rugóúttal

Shimano Deore XT RD-M781 hátsó és Deore FD-M611 első váltóval

Shimano BR-M355 hidraulikus tárcsafékkel (160/160)

Schwalbe Smart Sam gumikkal



Vadulni nem fogok vele, XC felhasználás, de árkon bokron.


2015. máj. 13. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 2012-es 26"-os Attentionom van, kicsit eltérő felszereltséggel (gyengébb villa és váltó, erősebb fék).

A gyári alkatrészekkel meg voltam elégedve, még versenyen is indultam, és végig is vitt, ahogy kell. Nagyon jó bringa, kiváló ár/érték aránnyal, abszolút jó vétel:)

így azért a 2-3. szezonra lecserélődött pár dolog: kapott rendes pedált, komoly fékeket, nyerget, markolatot, új láncot. Lassan cserélem a dolgokat jobbakra, bár tény és való, hogy pénznyelő így nagyon:(

XC-re használom én is (mily meglepő), zömmel könnyedebb terepen, de ha durvábbá válik az út, nem kímélem, és megyek tovább azon.

2015. máj. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A cserékhez: a pedál azonnali cserés még ott a boltban.

A nyereg ízlés dolga, de ha lapos + kemény akkor részemről helyből csere.

Lánc: ha nem zajos akkor addig megy míg nem nyúlik.

Markolat: hát a gyári markolatok általában gagyik max jól néznek ki. Szóval sanszosan helyből csere.


Villa fék: egy igényes felszereltségnél nem igazán van erre ok.

Villából persze mindig van jobb.

2015. máj. 14. 14:36
 3/3 anonim ***** válasza:
A gyári nyerget nem igazán sikerült megszoknom, kapott egy Selle SMP-t. Ég és föld a különbség. A gyári pedál csak arra jó, hogy kitekerj a boltból, ha nincs több pénzed rendes pedálra. A markolat nem volt rossz, csak elkopott. Rendes bilincseset raktam rá. A gyári fékek (BR-M445) nem voltak rosszak, de volt helyzet, amikor kevés volt már. Az SLX ugyan nem ad annyira több fékerőt, de használhatóbb sokkal, és a később fejlesztések miatt célszerűbb volt ezt venni rá. A nagyobb tárcsát viszont a villa nem igazán fogadja, legalábbis a gyártó nem ajánl 160-as nagyobbat. A lánc (hg54-es) viszont nagyon gyenge volt szerintem, 2k km után már elnyúlott, igaz, nem kevés hegyi, erdei út volt ebben.
2015. máj. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!