Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Aki már fúrt fel dupla falu...

Aki már fúrt fel dupla falu szingós felnit autószelepesre, hogyan csináljam, hogy ne essen fémsorja a felni belsejébe?

Figyelt kérdés

2015. máj. 14. 17:03
 1/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Inkább sehogy.

Ha reszelővel csinálod, legalább csak por forgácsod lesz. De a felni stabilitását tönkre fogod tenni.

Miért nem jó a presta szelep?

azt is tudod autópumpával fújni, az adapter pár száz forint.

[link]

2015. máj. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem célszerű párszáz forintért átalakítani. Nem drágább a presta szelepes belső sem. Vagy ilyen babérokra törsz? [link]

(yourbikehatesyou)


Én olyan átalakítót 90 Ft-ért vettem, bár még sosem használtam.

2015. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha fúrsz, akkor a sorja hullik, de ez miért akkora probléma? Használj közben szemből porszívót.

Én felfúrtam az enyimeket, kb 2,5 mm-el kell nagyobb lyuk és semmi baja.

Ha ettől szerintetek tönkremegy a felni. akkor ki se menjetek a kertkapun, mert az eredeti lyukkal is a halál markában vagytok minden pillanatban.

Az a kép meg egyszűen értelmezhetlen a kérdés szempontjából... (?)

2015. máj. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem az a bajom, hogy úristen, tönkremegy a felni, hanem tufaság ez a módszer. Ez olyan szerintem, mintha hosszában kifurkálnánk a váltót, mert most csak épp fékbowden van itthon. Ne egy drágább alkatrészt alakítsunk már egy jóval olcsóbbhoz.

Másrészt meg ha valóban szingós a felni, és nem peremes, akkor végképp értelmetlen kifúrni.

De ha mindenképp ki kell tágítani és nincs más út, akkor fokozatosan fúrd, egyre növekvő átmérőjű fejekkel, akkor csak por lesz nem sorja.


Annak a képnek az az értelme, hogy pont az ilyen szakszerűtlenségeket gyűjti az az oldal, amit zárójelben írtam és nem hashtag :)

2015. máj. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
egy 29" ről van szó, és olyan terepen használom, ahol jól jönne a defektvédő szmötyi a gumiba, de szingo szelepbe nem tudom belevarázsolni a folyadékot. 3-4000 ért meg nem veszek előre betöltött belsőt, mert azért mindennek van határa.
2015. máj. 16. 18:47
 6/8 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=BnbLI_tLpLs


Amúgy létezik olyan szelep is, amit szét lehet tekerni, erre véletlen jöttem rá, hogy nekem olyan van...

2015. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
oh, hát ezt holnap kipróbálom mindenképp, soha nem gondoltam volna, hogy így meg lehet oldani.
2015. máj. 16. 23:13
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Itt van a kiszedhető presta szelep:

[link]


Egyébként mi régen defekt ellen jó kis zsíros tejet engedtünk a gumiba. Az ott benn megrottyant és kb. olyan trutyit képezett, mint a defektvédő cucc. Egy rajzsszöggel simán haza lehetett bringázni levegővesztés nélkül.

Mondjuk kidurranó belsőnél olyan szag lett, hogy 5 méteres körzetben mindenki rókázott. :D

2015. máj. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!