Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ki fogyott már biciklizéssel?

Ki fogyott már biciklizéssel?

Figyelt kérdés
64/170 16 éves lány vagyok, szeretnék 5-6 kilót leadni. Elkezdtem normálisan enni, mellette napi 25-30 percet bringázok este fele városban. Valaki fogyott már hasonló 'módszerrel'?

2015. máj. 27. 18:58
 1/9 kovpet ***** válasza:

Jó étrend + aerób mozgás?

Jól csinálod, mindenki így fogy :)

2015. máj. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én fogytam körülbelül egy hónap alatt hét kilót. Napi 40 km bringázással, de természetesen az étrend is nagyon sokat számít!
2015. máj. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25-30 perc kevés. Heti 4x 1óra kéne inkább.
2015. máj. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:

Nagyon jó, fogyaszt is, mivel viszonylag kis plusz tömegtől óhajtasz megválni, jó is lehet. De az a helyzet, hogy a kerékpározás egy nagyon jó hatásfokú közlekedési forma, szóval elég keményen kell művelni, hogy igazán fogyasszon. Én 20 éven át roszágúti kerékpároztam, versenyeztem. Éves szinten 15-20.000 km-t tekertem le és úgy tudtam tartani a versenysúlyomat. Ha minden nap tekersz, akkor az éves 20.000 km naponta 55 km tekerést jelent. Átlagos kondival, jó bringával az napi 2 óra tekerés. :)

Szóval fél óra , az elég kevéske, meg állatira nem mindegy, milyen tempóban ,terepen, terheléssel.

2015. máj. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kissé kevés a 30 perc, még be se melegszel ennyi idő alatt igazán. Mert gondolom nem a Normafához tekersz föl. Sík terepen egy-másfél órát kellene tekerned naponta...
2015. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én fogytam 15 kilót bringázással úgy, hogy minden odafigyelés nélkül zabáltam, viszont hetente négyszer-ötször felbringáztam a Hármashatár-hegyre. Mondjuk ez már elég megerőltető, 25-30 perc városi bringázás viszont kissé kevésnek tűnik.


Ha már úgyis ott ülsz a bringán, menj inkább egy órát, annyira csak nem szorít az idő.

2015. máj. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
ÉN is kb. 10-et fogytam, minden odafigyelés nélkül, aszfalton, heti 3-4-5x 1,5-2 órát tekerve.
2015. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :) Ezentúl megpróbálok minimum 1 órát tekerni. :)

Utolsó, megkérdezhetem, hogy milyen intenzitással bicikliztél aszfalton?

2015. máj. 30. 10:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha csak fogyni akarsz, közepes intenzitással mész a legtöbbre, nem az úgynezevett "zsírégető tartomány" miatt, ami egy baromság, hanem mert ha ennél erősebben tekersz, akkor állatira meg fogsz éhezni tőle. Persze ha izmosodni is szeretnél, akkor beletaposhatsz, csak figyelj, hogy ne zabálj be utána.


És persze tinglitangli módon sem éri meg menni, mintha a kirakatokat nézegetnéd, mert akkor semmivel sem ér többet a biciklizés, mint a sétálás.

2015. máj. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!