Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy 90-es évek elejei vázba...

Egy 90-es évek elejei vázba simán be tudok szerelni egy integrált hajtóművet ugye?

Figyelt kérdés
Mert olvastam már valami blogban, hogy valamit szintre szoktak maratni hozzá.

2015. jún. 3. 00:01
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
A Shimano integrált tengelyes megoldása ugyanabba a csapágyházba szerelhető, mint a négyzetkúpos meg az octalinkes. A BB30, BB90, PF és egyéb megoldások illesztésre felfúrt csapágyházba, préselt csapágycsészékkel kerülnek be, azokhoz kell felfúrni az eredeti csapágyház menetes részét sima furatra, meglehetősen pontosan, ezt házilag nem lehet megcsinálni.
2015. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van egy régi puch vázra épített bringám, aztán egy haverom, aki komolyabban veszi a sportor eladna nekem 60ért baráti áron egy full dura ace szettet, de pont egy puch mistralos fel

újítós blogban írja egy srác, én azt értelmeztem az írásból, hogy a csapágyház 2 oldalát kell síkba maratni. Régi telóról nem tudok linkelni, de google puch mistral felújításra az első találatok közt hozza ki, egy bkv kapaszkod

ó zöld bringáról lehet felismerni a cikket.

2015. jún. 3. 09:46
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

[link]


Hát a jófene tudja, szerintem kicsit túl lett ez lihegve.

Az tény, hogy fontos a csésze minél jobb felfekvése, de ezt ügyesen-okosan némi türelemmel, otthon, egy tolómérővel és reszelővel felszerelkezve is össze lehet hozni. Persze egy modernebb mai alu vagy karbon váznál ez a felület simább, párhuzamosabb, de kell is, mert kisebb meghúzási nyomatékot enged az alu menet.


Itt találsz egy szerelési leírást is, semmi extra, nem előírás a hajtóműház felmunkálása.

[link]

2015. jún. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
Lényeges pont a cikkben az integrált csapágy leírásánál, hogy az integrált csapágy esetében a csapágyak nem bent a hajtóműházban futnak, mások az erőviszonyok és ezért ezek a csapágycsészék nem szoktak visszalazulni.
2015. jún. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2015. jún. 3. 10:28
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Ugyan integrált tengelynél én nem láttam soha leírva sehol, de én legalábbis négyzetkúpos monoblokknál mindig szoktam használni a csészékre Loctite menetrögzítőt.

Már ha az a csésze már volt bontva, mert tudtommal a shimano menetes csészéken gyárilag mindig van szilárd menetrögzítő trutyi.

2015. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!