Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mitől lehet ez a kattogás?

Mitől lehet ez a kattogás?

Figyelt kérdés

MTB kerékpárom hajtás közben elkezd kattogni és nem sikerül rájönnöm, hogy miért. A kattogás folyamatos de elég ritmustalan, kicsit arra emlékeztet, mintha valaki megállás nélkül egy golyóstollat nyomogatna ki-be.

Gyanítom, hogy a hajtókarral (Shimano Deore) lehet valami, mivel kizárólag tekerés közben jelentkezik, tehát mikor szabadon gurul a kerékpár, akkor nem. Terhelés alatt pedig erősödik, viszont mikor álló állapotban, a bicajt megemelve tekerem a hajtókart akkor egyáltalán nem, ezért nem is sikerült még konkrétan rájönnöm, hogy honnan jöhet a hang. Valakinek esetleg volt hasonló tapasztalata?



2015. jún. 8. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a nyergem kattog néha. A nyereg első része csuklós kialakítású és gyári kivitelnél is meg házilag módosítva is előfordul ilyen kattogás. Miután megbizonyosodtam róla hogy nem kényesebb helyről jön, nem is javítottam rajt többet.
2015. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Loner5303 válasza:
Én monoblokkcserét javasolnék, nekem ez megoldotta ezt a problémát. Csak nézd meg mekkora van benne (122,5mm pl.) és ugyanakkorát vegyél. Vagy a pedál is csinálhatja.
2015. jún. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valóban a monoblokk lesz a gyanús. A pedál kizárva, azt már cseréltem, a nyereg szintén, mivel kiállva is hallani.
2015. jún. 9. 12:34
 4/5 anonim válasza:
Szerintem is, vagy monoblokk, és ha az sem akkor a huzófej a gond.
2015. jún. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Monoblokk volt. Kivettem, ledzsuváztam, újrazsíroztam. Most hangját nem lehet hallani.
2015. jún. 23. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!