Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan tudok beállítani a...

Hogyan tudok beállítani a Sigma sebességmérőmre egyéni kerékméretet?

Figyelt kérdés
Az útmutatóban van egy táblázat, viszont abban nincs benne az én kerékméretem (26x1.30), csupán 26x1.00 és 26x1.50, ami "közel" van hozzá, de nem pontos úgy a mérő... mert ugye minden mérethez a táblázatban van egy 4 számjegyű kód, amit be kell írni, de látom, lehet mást is beírni, csak nem tudom, hogyan számoljam ki a saját méretem... próbálkoztam vele, de sehogy sem jó... előre is köszönöm a segítséget!

2015. jún. 14. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a négy számjegyű kód a kerék körmérete (kerülete) milliméterben. A neten én nem találom ennek a 26x1.30-as keréknek a pontos méretét, valami más kódolással nincs ráírva a méret a gumira?


Különben ha nem találod az adatot, leméred a kereket körben egy collstokkal vagy úgy, hogy előretolod a biciklit, és a talajon bejelölöd, mettől meddig tartott pontosan egy kerékfordulat, és ott leméred. Amúgy is ez a legpontosabb módszer.:)

2015. jún. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lemértem. 1960 mm. Viszont itt a táblázatban a 26x1.50-es és a 26x1.00-as kerékméretnél más-más kódot ír, holott itt csak a vastagság a különbség, a kerék átmérője ugyanakkora....és ezért gondolom, hogy hiába mértem le, és kaptam meg az 1960-as számot, ha sok minden függhet a kerék vékonyságától, az én esetemben 1.30-tól. Gondolom én....
2015. jún. 16. 12:36
 3/5 anonim ***** válasza:

A vastagságtól is függ a pontos kerület, nem minden 26-os kerék ugyanakkora. Ha lemérted, jó lesz, írd csak be.


Különben te magad is ellenőrizheted, menj valahol egy szakaszon, ahol pontosan tudod, mennyi egy kilométer (GPS vagy kilométertáblák alapján stb.), és nézd meg, mennyit mér az óra. Ha egypár százalékon (egy kilométernél pár tíz méteren) belül mér, akkor jó vagy, ha meg nem, akkor egyszerű szorzással ki tudod számítani, mennyit kell változtatni a bevitt méreten.

2015. jún. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Amúgy persze, beprogramoztam a mérőbe, csak azért mégis beírtam az előbb, amit gondoltam :)

A GPS (Endomondo programmal) és a sebességmérőm 21 km megtétele után 250 méter eltérést mutatott. A sebességmérőm mutatott ennyivel többet. Régebben nagyobb eltérés volt, szóval kezdetnek jó ez, de még korrigálom majd.

2015. jún. 16. 19:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ez alig 1%-os eltérés, ennyi nálam is szokott lenni kb., pedig országúton kimértem, hogy két kilométerkő között egészen pontosan 1000 métert mérjen az óra. De az óra méri azt is, ha mondjuk kikerülsz egy kátyút (+1-2 méter) vagy bármi miatt nem nyílegyenesen haladsz, amiket a minimálisan is 3-5 méteres bizonytalansággal dolgozó GPS nem vesz észre.


Plusz ha laposabb kicsit a kerék, jobban ráfekszik az útra, akkor csökken az egy fordulattal megtett táv, ami szintén egy bizonytalansági tényező - nagyon keményre fújva pedig nagyobb picit a táv, tehát kevesebbet mér az óra a valósnál.


Szóval a lényeg, hogy ezekkel a technikákkal egyik módszerrel sem lehet tökéletesen pontosan mérni. De attól megpróbálhatod persze korrigálni az értéket úgy 20 mm-rel, hátha úgy pontosabb lesz.:)

2015. jún. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!