Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » SPD pedált kacsázó lábtartássa...

SPD pedált kacsázó lábtartással is lehet használni?

Figyelt kérdés

Kifelé hajló lábfejjel járok és tekerek, kb mint Chaplin, csak nem olyan durván. Ha egyenesben karnék tekerni, megfájdulna a térdem.

Fel tudom szerelni az SPD-s pedált/cipőt úgy, hogy így kicsit döntve tudjam használni?



2015. jún. 20. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, mert a pedálon a dokkoló rögzítve van, így csak egyenesen állhat rajta lábfejed.

(talán érdemes lenne felkeresni az ortopédiát, mert a kifelé álló lábfej finoman fogalma nem normális:))

2015. jún. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:

1. a cipőn tudod állítani a patent szögét, olyan pozícióban húzod le, ahogy jó neked.

2. válassz olyan pedált, amihez létezik fix szögű és "kotyogós" patent is a cipőre. A LOOK, a Time és még biztosan jópár cég gyártja a pedáljait kétféle cipőpatenttel.

2015. jún. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha állítja a stopli szögét, akkor meg a sarka bele fog érni a hajtókarba.

Nem is tudom, létezik-e olyan cipő, ahol ferdén is be lehet szerelni a stoplit.

2015. jún. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, közben megvettem és kipróbáltam egy sima SPD-s pedállal, elég egy kicsit ferdébben befogatni, tehát a nyilacska nem pont előre néz. Így a sarkam sem akad be és a térdem sem fájdul meg. Nagyon kényelmes, nagyon tetszik, közel 100 km alatt még semmi gondom nem lett tőle.
2015. jún. 24. 17:35
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
Nekem is kissé kifelé álló sarkakhoz van állítva, meg a Time pedálhoz a mozgósabbik patentet vettem. Nekem alapból a fix lábhelyzettel volt bajom, szeretek mocorogni a pedálon.
2015. jún. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!