Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Most vettem egy kerékpárt...

Most vettem egy kerékpárt (újabb fajta). Ha a hátsó féket behúzom, borzasztó hangosan szól. Ez mitől van?

Figyelt kérdés

2015. jún. 22. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen fék?
2015. jún. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy érted?
2015. jún. 22. 12:39
 3/5 anonim ***** válasza:

v-fék, patkó fék vagy tárcsa fék.

Ha tárcsa fék akkor hidraulikus vagy mechanikus.

Amúgy tárcsaféknél fordul elő ilyesmi általában, amíg nincsenek bekopva a fékpofák. Fém súrlódik fémen, be kell kopnia. Használattal ez elmúlik, vagy legalábbis konszolidálódik. Esetleg koszos is lehet.

Ha elviszed szervizbe, akkor lehet, hogy kicsit megcsiszolják, de alapvetően nem érdemes ezért bontani a bicajt.

Ha találsz egy hosszú meredek lejtőt ott elég hamar be lehet koptatni. Erre több elméletet is hallottam, van aki szerint végig félig fogva, van aki szerint többször nagyot fékezve.

2015. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor bejáratom majd, köszi a segítséget :D
2015. jún. 22. 17:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló. Az elméletek jók. Szerintem úgy húzd be hogy éppen guruljál de ne essél el. Nálam ez a módszer elég jól működik.
2015. jún. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!