Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » U lakatot készülök venni, de...

U lakatot készülök venni, de némi tanácsra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Szóval, körülbelül 10.000Ft körül gondoltam venni, és Abus-ban gondolkozom leginkább, de pozitív vélemény esetén más márka is szóba jöhet. Sajnos úgy néz ki a dolog, hogy éjszaka lesz kint tárolva egy pályaudvaron a biciklim (ott van biztonsági őr egyébként). Érdekelne, hogy mire figyeljek U lakat vásárlásnál? Milyen vastagságút vegyek? Kinek milyen márka vált be? Bármilyen tapasztalatot, véleményt szívesen olvasok.


köszönöm a segítséget


2015. jún. 22. 19:21
 1/8 anonim válasza:
79%

Az Abus tökéletes lesz, bár egy egész éjszakára így is húzós ott hagyni, ha jobb az a bicikli...

Én 10ezerből lehet 2 U lakatot vennék az elrettentőbb.

Csak arra kell figyelni, hogy elég széleset vegyél, hogy odatudd lakatolni egy oszlophoz vagy valami.

2015. jún. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bármilyet veszel ha elakarják lopni akkor elfogják. Vagy lezárod a vázat és a kereket viszik el. U lakatot is fagyasztással pár másodperc. Érdemes 3 lakattal egyszerre lezárni, ekkor a tolvaj inkább azt a biciklit fogja ellopni amin csak egy lakat van. Ha meg jó a biciklit 1 hét alatt így is úgy is ellopják, aztán mehetsz a piacra keresgélni hátha odavitték.. Sajnos ez a valóság, ne rám legyél mérges ha kiábrándítottalak, nekem is lopták már a biciklim, 15 000 forintos lakat volt rajta, pedig csak félórára hagytam magára. Biztonsági őr meg cseszni fog rá hidd el.
2015. jún. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ. Igen, én is gondolkoztam hogy, vegyek-e inkább 2 olcsóbb U lakatot 10.000-ért, vagy inkább 1 Abus-t?

A bicikli mtb egyébként szerintem 15.000-20.000 Ft lehet a piaci ára maximum....


gondolkodtam még abban is hogy vegyek egy nagyon gagyi biciklit U lakattal? Hátha úgy már nem éri meg nekiállni ellopni...

2015. jún. 22. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok nekem ezért van 2 biciklim, az egyik egyetemre járni (piacon vettem 4000 forintért) a másik pedig túrázni, meg mindenhova menni vele
2015. jún. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Vegyél abus-t, azzal lezárod a hátsó kereket meg a vázat. Ha parázol, akkor veszel még egy tetszőleges másik típusú lakatot, és azzal lezárod az első kereket meg a vázat. Azért legyen kétféle a lakat, hogy másik szerszám kelljen.


Amúgy én megcáfolnám a második válaszolót, több biciklimet hagytam már lezárva sok helyen, egyetemnél, pályaudvarokon napokra is, és még mind megvan. Régen Citadel U-lakatom volt, most Kryptonite. Szóval annyira azért nem nagy valószínűségű, hogy ellopják, ahhoz balszerencse is kell.

2015. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, és másik lakatnak szerinted milyet vegyek ami nem túl drága, de még ér is valamit? egyébként én most az abus mini-t néztem ki magamnak a decathlonban az 7500 Ft.
2015. jún. 24. 18:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy megvetted-e már, de ha nem, akkor azért gondold át még egy kicsit. Oké, hogy olcsó bringa, de ha pályaudvaron akarod hagyni éjszakára (ami nem a legbiztonságosabb hely), vagy úgy általában bárhol, pár óránál hosszabb időre, akkor olyan lakatot érdemes választani, amivel legalább az egyik kereket is le tudod zárni a vázzal együtt, mert azt a legkönnyebb kiszedni és elvinni.


Az Abus Mini erre nem olyan jó, eddigi tapasztalataim alapján viszonylag ritkán lehet olyan helyet találni, ahol ez értelmesen megoldható, ráadásul viszonylag keskeny és egy kicsit vastagabb kresztábla-oszlop is problémát okozhat. Szerintem vegyél egy Kryptonite Kryptolok 2 lakatot (szélesebb ATB, ha montid van és vastag a kerék, én oútihoz a hosszú LS-t használom) és mellé egy hurkos kábelt vagy sodronyzárat a másik kerék biztosítására. Ez sem tökéletesen tolvajbiztos, de ha maga a bringa és az egyik kerék u-lakattal van rögzítve, illetve a másik kereket sem lehet vágószerszám nélkül elvinni, akkor elég jók az esélyeid arra, hogy ne a te bringádat kezdjék piszkálni. Én mondjuk a Krypto mellé az Abus Minit használom, de 3-4x drágább vashoz, mint a tiéd.


Általános tanácsok: Váltogasd a lakatolóhelyet, ne kösd állandóan ugyanoda, mert kifigyelhetik. Mindig nézd meg, hogy stabilan rögzített-e amihez zársz (pl. kresztáblák között akad olyan, amit egyszerűen ki lehet húzni a földből és olyan tárolót is láttam már, ami négy sima anyával volt a járdához csavarozva rendes lebetonozás helyett). És lehetőleg legyen a tiéd mellett egy olyan bringa, ami szebb/feltűnőbb/drágább és a tiédnél rosszabb lakattal van lezárva.

2015. jún. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ neked is, nem még nem vettem meg a lakatot. ahol fogom tárolni ott van vagy 30 bicikli minimum, és ahogy néztem elég gagyi zárakkal némelyik...úgyhogy már bízok benne hogy egy u lakattal én jobb leszek mint a többi biciklis, és nem engem fognak kipécézni.
2015. jún. 30. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!