Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek melyik bringa...

Szerintetek melyik bringa jobb a kategóriájában, a Merida Big 7 20-MD (2014) vagy pedig a Kross Level A2?

Figyelt kérdés

Meg magáról a márkákról is írhatnátok hogy melyik a megbízhatóbb stabilabb...stb a Merida vagy a Kross. Meg még hasonló kategóriás bringákat keresek. Nekem most egy Kross Hexagon X3-mam van (2013-mas modell) és egy jobbra váltánám. Meg még arra lennék kiváncsi hogy mennyiben jobb a 27,5-es kerékméret?

Előre is köszönöm a válaszokat



2015. júl. 6. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Igazából egyik sem egy nagy eresztés, annyira semmiképpen sem, hogy egy Hexagon X3-at lecserélj rájuk. Voltaképpen az összes említésre méltó különbség, hogy ezek nem v-fékesek, hanem tárcsafékesek. Ami ráadásul mechanikus, úgyhogy vitatható, hogy tényleg jobb-e (nem az).

Ha tényleg lényegesen jobb bicajt akarsz, akkor szerintem a 200ezres kategória alatt ne nagyon keresgélj, vagy az új bicajra szánt összegből inkább turbózd fel a mostanit.


A 27,5-ös kerékméretet a 29er-ek és 26"-ek közötti félútnak találták ki. A 26-osoknál jobb a perdülete és könnyebben hajt keresztül akadályokon, viszont a 29erekhez képest könnyebben irányítható, játékosabb. Igazából mindkét kerékméret előnyeit magában hordozza, de egyiket sem igazán. Ha magas vagy (185+) lehet, hogy 29-erek között lenne érdemesebb válogatni.

2015. júl. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznos választ adtál

Az egyik kérdésem az lenne hogy a 200ezres kategóriából mit javasolnál, a másik pedig hogy a felturbózás alatt mit értesz?

2015. júl. 6. 23:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Például a CTM Delta 2.0-t. Elsősorban mert Solo Air Rockshox villa van rajta, Deore hátsó váltóval, Shimano hidraulikus tárcsafékkel. Itt már nem nagyon kell kompromisszumokat kötni.

Szvsz 220-ért jó áron van.


Felturbózás alatt azt értem, hogy te magad szerzed be az alkatrészeket és a mostani vázadon kicserélsz amit gondolsz (villa, váltórendszer, fék ésatöbbi). Ha értesz hozzá és tudod mit és hol keressél akkor jóval olcsóbban lehet egy komoly bringád.

2015. júl. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen elég fullos bringa az biztos, de kicsit húzos az ára...szerintem maradok a meridánál amit fönt említettem, elsősorban hobby célra hasznám, 30-40 km-ket földesuton, gyengébb terepen meg megpróbálnám vele az augusztusi x-trame monti versenyt

Szerinted komolyabb terepen is használható?

2015. júl. 6. 23:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy érzed. Ebben az esetben én viszont azt ajánlom, hogy szemezgess a Cube Aim Disc-kel, az is hasonló árban van és már hidraulikus tárcsafékes, ami hatalmas plusz.

Vagy a CTM-nek is van hasonlója, a nyakam nem tenném rá, de talán a Rambler 1 vagy 2, bár az azt hiszem 29er.

2015. júl. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél
2015. júl. 7. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!