Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen, viszonylag olcsó...

Milyen, viszonylag olcsó kerékpárt vennél kizárólag hétvégi/hobbi használatra, aszfaltra, havi 300 km,20 km/h a célom?

Figyelt kérdés
2015. júl. 6. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit írhatnál konkrétabb árszegmenst, de ha újonnan a belépő kategóriát nézzük, akkor cross-trekkinget, valószínűleg CTM-ek vagy Krossok küzül, mondjuk CTM Tranz 1.0, Bora 1.0, vagy Kross Evado 2.0. Ezek olyan 100-120 kiló körül vannak.

A márka ezen a szinten úgyis mindegy, és ezeknél legalább nem is kell különösebben megfizetni.

Használtan persze ilyen felszereltséget fél áron is ki lehet hozni, vagy ezen az áron mérföldekkel jobbat. Annak viszont utána kell járni.

2015. júl. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
70-re gondoltam. Akkor spórolok még. Az általad említett kategóriás kerékpárral kb. hány évre tervezhetek a fent jelölt használat esetében? Évente mennyit kellene rá költeni? Köszi!
2015. júl. 6. 16:49
 3/3 anonim ***** válasza:

A váz és villa hacsak nem csinálsz valami eget rengető dolgot az örök élet +1 nap. A kerék is, esetleg időnként centrírozásra szorulhat, ez attól függ mennyire tervezel vele padkázni.

A bowdencsere elég kiszámíthatatlan, de önmagában párezer forintos dolog.

A láncot én én legutóbb 3000 kilométer után cseréltem, fontos tudni, hogy ilyenkor az egész fogaskerék sort cserélni kell, mert a lánccal együtt kopik. Összesen olyan 6-7 ezer forintos dolog.

Fékbetétcsere ha elkopik: kb 500 forint.

Gumicsere: minőségfüggő melyik meddig bírja. 3000-15000 forint között. Én betonra a Continental City Contactot használok három éve, 4000 forint/darab. Szerintem még ugyanennyit simán fog bírni.

Ha az alapvető szerelési és beállítási műveleteket elsajátítod (youtube a barátod), akkor ennél több mindenre nem hiszem hogy költeni kell.


Kezdő költségek, hmm...

Alapvetően új bicajhoz elég ergya pedált adnak, ha egyáltalán. Érdemes már az elején beszerezni egy normálisat. Egy alap fém pedál 3000 körül már van. Kresszesítés, hogy a rendőr bácsi ne dugja fel a gumibotot a popidba: Csengő, első lámpa, hátsó lámpa, két macskaszem (reflexcsíkos gumival nem kell), márkától függően olyan 2500-tól kihozható. Sisak: nem kötelező, de erősen ajánlott, 6000 környékétől a csillagos égig.

Ruházat: hobbibicajozáshoz szerintem egy sima béléses gatya elég, esetleg bicajos póló. Lidlben 9-étől lesz bicajos akció, az ottani teljesen megteszi, fillérekért adják.

2015. júl. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!