Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringások! Milyen szerrel...

Bringások! Milyen szerrel tisztítsam az olajos zsíros szennyezett részeket? Váltó fogaskerék lánc stb

Figyelt kérdés
2015. júl. 15. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:

láncot brigéciollal, váltót szétszedve brigéciollal, fogaskerekek már neccesebb, vagy nagyon óvatosan fogkefével és brigéciollal, úgy, hogy véletlen se follyon be a racsniba, vagy csak simán vízzel, esetleg valami konyhai mosószerrel, de az se folyjon nagyon be a csapágyba.


A láncot a legegyszerűbb, ha leszeded, beleteszed egy 2 literes üvegbe, ráöntöd a brigéciolt, aztán rácsavarod a kupakot, és rázogatod egy darabig jó erősen... ha nagyon mocskos, akkor párszor cseréled a brigéciolt rajta.

2015. júl. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Krisz85 ***** válasza:

esetleg lánctiszítótval? WD40 de akár morgan blue és egyéb termékek, itt egy vid hogyan csinálják a profik


https://www.youtube.com/watch?v=Sf80DnCgHRQ

2015. júl. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a profik nem csinálják így, így a lánc mozgó alkatrészeiből semmit nem tisztítasz ki, pedig pont az lenne a lényeg, teljesen másodlagos, hogy csillog villog e...
2015. júl. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bigréciol nekem is bevált, a láncra tegyél patentszemet és ahogy 120 írta úgy járj el. A hátsó fogaskeréksorhoz vegyél leszedőt, ha kazettás, az a legjobb. A racsnin rajthagyva nem ajánlom a zsíroldózást, még óvatosan se. Az első lánctányérat a biciklit oldalra fektetve, óvatosan ecsettel és bigréciollal tisztítsd, és oblítsd le vízzel.
2015. júl. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Krisz85 ***** válasza:
igen, akkor az etixx szerelője amatőr és végülis nem egy pro tour csapat fő szervízse mutatja be, hogy hogyan is kell, vicces, de én így mosom a bringám, tökéletesen kitisztítom mindenhol, három havonta pedig szétszedem az agyakat és a csapágyakat, és azt is átkenem.
2015. júl. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

És mik a lehetőségek szétszedés nélkül?

Vannak mindenféle keféim spécik ld

[link]



Csak ugye milyen szerrel használjam őket?

2015. júl. 16. 09:33
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

Lánctisztításhoz leszedés nélkül kényelmes, gyors megoldás ez, brigéciollal töltve:

[link]


Feltöltöd, rápattintod a láncra, az ütközőjét ráakasztod a váltó kanalára és hátrafelé tekerve átpörgeted jó párszor. Lehetőség szerint akkor csináld, amikor még mást nem takarítottál csilivilire, mert jól összespriccel mindent. :)

Én utána csak szárazra szoktam törölni a láncot, aztán TF2 lánczsírzó sprayvel kenem.

2015. júl. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A brigéciollal figyelni kell, mert hogyha belemegy a csapágyakba, akkor onnét is kioldja a zsírt. És mivel jó a viszkozitása így ez könnyen előferdülhet. Az meg ugye nem célszerű. Ezért mindenképp vedd le a láncot ha azzal tisztítod.


Én petróleumot használok azzal amit wadmalac linkelt. Egyszer találtam egy összehasonlítást ezekről a tisztítókról. Gyakorlatilag a petróleum és a brigéciol a kettő legjobb.

2015. júl. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!