Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fitnessz biciklit akartam...

Munkissrác kérdése:

Fitnessz biciklit akartam venni, de félek nem jó a rúgó nélküli villa földútra, írták a tesztoldalon, hogy kikezdi a biciklit az út. Tudtok olyan cross biciklit mondani ami fitnessz is egyben?

Figyelt kérdés
2015. júl. 25. 17:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Montana Cross trekkinget találtam így reklámozni egyedül, de akkor többnek is kell lenni.
2015. júl. 25. 17:27
 2/6 anonim ***** válasza:

Ennyire nem kell komolyan venni a kategóriákat. :] A fitnesz bringa gyakorlatilag egy országúti, amin egyenes kormány meg v-fék van. Teló viszont egyiken sincs.

Ha földútin is akarsz közlekedni, akkor egyértelműen cross bringára van szükséged.

2015. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez olyan mintha azt mondanád, hogy olyan mountainbike-ot szeretnél, ami országúti is egyben.

Egyébként a probléma nem is elsősorban a merev villával van(bár az se előny), hanem a marha keskeny gumival.

Crossokat keresgélj ha univerzális felhasználásra kell a kerékpár.

2015. júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alex Fly ***** válasza:
Ja...1-2 évtizede még downhillre is tökéletesen megfeleltek a teljesen merev gépek, mostanra meg már a kissé hullámosabb aszfaltra is feltétlenül szükséges a csillapítás... Azért elmond valamit a minőségről, hogy akkor fel sem merült, hogy az út kikezdje a biciklit.
2015. júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A csillapítás feladata elsősorban az irányítás megkönnyítése, a komfortérzet növelése, nem a kerékpár védelme (persze, attól még védi, de egy normálisan megtervezett acélvázas kerékpár is simán kibír bármilyen épeszű felhasználást). Ahogy előttem is írták, a montis hőskorban simán downhilleztek teljesen merev gépekkel, és bírták a kerékpárok gond nélkül (az emberek már annyira nem).
2015. júl. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
Majdnem. A csillapítás feladata alapvetően nem a komfort növelése, hanem hogy nagy sebességnél egyenetlen terepen is folyamatos kapcsolatot biztosítson a talaj és a kerék között (avagy hogy a kerék ne pattogjon az úton). Az általában közlekedésre használt szerkezeteken ennek nincs akkora jelentősége, mint versenykörülmények között (1-2 másodpercen nem múlik, hogy odaér-e az ember a céljához), így ezeknél inkább optikai szerepe van és divatról beszélhetünk.
2015. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!