Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Look Kéo és SPD SL használata...

Look Kéo és SPD SL használata között eltérés van?

Figyelt kérdés

Elsősorban tapasztalatok érdekelnének, főleg olyanoktól, akik már mindkettőt próbálták. Melyik a jobb/biztonságosabb, elsősorban kezdőnek. Van-e érzetbeli különbség.

Valamint az is érdekelne, hogy pl Look stopli kompatibilis-e Shimanos cipővel. Tehát, hogy elég-e annyi, hogy három csavaros rendszer, vagy van külön Look és külön SPD SL szabványos cipő?



2015. aug. 1. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Más szabvány a kettő, én SL-t használok több mint egy éve, semmi gondom nem volt vele eddig.
2015. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:

Maga a stoplirögzítés azonos.

Én speciel országútis létemre mindig is idegenkedtem az egyoldalas belépős pedáloktól meg a talpból kiálló, járásra gyakorlatilag alkalmatlan stoplis cipőktől.

Ha egy pedál kétoldalas (mint az SPD, a LOOK fémpatentos és a Time pedáljai), annak a csapágya a belépés random kétoldalassága miatt felváltva két oldali terhelést kap, elvileg még élettartamot is növel.

2015. aug. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!