Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hol találok olyan biciklis...

Virus42 kérdése:

Hol találok olyan biciklis térképet, amely feltünteti, hogy mely főutakon tilos kerékpározni (és a bicikliutakat is)?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja kezdtem el országúti biciklizni és egyedül szoktam túrákra menni. Alapvető probléma, hogy a kerékpárosok számára tiltott főutak mellett legtöbbször nincs bicikliút kiépítve (sokszor pedig olyan minőségű, amire nem szívesen megyek rá) és az alternatív útvonalak nagy kerülőket jelentenek. Ez nagyon megnehezíti a szervezést.

2015. aug. 9. 03:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is jól jött volna párszor....

De csak a kerekem miatt mert még simpla felni van rajta és nem akarok iyen kátyús utakon menni pedig szivesen mennék ha rátudnék tenni duplafalas felnit...


Egyébként nem nagyon foglalkoznak ilyennel még ami csak bicikliknek van.


Talán az IGO navigációban van... Én nem találtam,de ez nem azt jelenti hogy nincs valahova eldugva az a funkció..


Hány Km-t mész 1 kör alatt?

2015. aug. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez semmifele terkep, csak ismerni kell a kresztablakat es egy-ket alapszabalyt a kozlekedessel kapcsolatban. Ergo ha az utca elejen nem tiltja tabla es nem gyorsforgalmu utrol van szo, akkor barhol kerekparozhatsz. Tiltas eseten meg bemesz az elso parhuzamos utcaba, ott mar valoszinu nem lesz tiltva a kerekparos kozlekedes.


Magyarul: ne "szamarvezetoket" keress az eletben, hanem tanuld meg a szabalyait es akkor nem fogsz eltevedni az elet utvesztoiben.

2015. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1/2. Egy délutános körökben úgy 100-120km, hosszabbakra csoportban szoktam menni és az nem teljesítménytúra szval kb. 60km/nap. Nem régen kezdtem országútizni, szval szeretnék később egyedül is hosszú túrákra menni, de erre még nem volt lehetőségem. Köszönöm az ötletet, megnézem majd.


2/2. Először, a biciklis kreszt ismerem, ahogy minden felelősségteljes kerékpáros, köszönöm szépen...

Másodszor nem az "élet útvesztőin" akarok kiigazodni, hanem a magyarországi utakon...


Ahogy írtam a kommentben, nem random túrákat szervezek random kitérőkkel, hanem tervezetteket és hosszú túráknál igenis számítanak a kitérők. Tehát jobb, ha az ember előre tudja, hogy hol van az a tábla.

Ez alapvetően a gyenge kerékpáros infrastruktúra (főleg a megfelelő úttervezés hiány) miatt van így. Igaza van, pl. a Passau-Bécs útvonalon elég ismerni a kreszt, de itt még nem. Remélem majd eljutunk odáig is.

2015. aug. 9. 13:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Gugli! Nagy varázslat!

Pl:

[link]

De van más is.

De azt kétlem, hogy olyat találsz, ahol a bringatilosokat táblákat is feltüntetik, azt csak közösségi erővel lehetne megoldani, mert MO-m minden kiba. hivatal és hatóság féltve őrzi a rohadt kis homokozóját, ahol csak ő kapirgálhat.

És az ilyen kérdéseknél mindig eszembe jut, hogy a hogy a retkes pitsába kezdtünk el bringázni a mindenható internet előtt... b+. Tényleg volt ilyen, hogy útvnaltervezés és ellenőrzés nélkül elindultunk bele a vakvilágba? B+.

2015. aug. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Javaslom a google street view-t, ott ha megnézed a kritikus kereszteződéseket, látni fogod, hogy hol van kirakva tábla. Néha kitakarják, de akkor megnézed a következőt.

2015. aug. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt

[link]

2015. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
OpenMaps projekt (openmaps.eu). A kerékpártérképük jelzi a bringatilos szakaszokat és tervezésnél is figyelembe veszi.
2015. aug. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!