Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha minden nap mozgok egy...

Ha minden nap mozgok egy 30-40 percet elképzelhető, hogy energikusabb leszek?

Figyelt kérdés
egyszerűen annyira fáradt vagyok mindig, sokszor az utcán is úgy megyek már, hogy kedvem lenne ledobni magam az utca mellé és aludni amíg csak jól esik, a hőmérséklet is rátesz egy lapáttal de alapból nem is mozgok sokat (habár vékony alkat vagyok) de most leginkább a sport / mozgás egészségügyi hatása érdekelne, ha esetleg minden nap betartom ezt a 30-40 percet 2 hétig, várható bármilyen fejlődés? kiszeretnék végre törni ebből az erőtlenségből, idegességből, a szemem is állandóan fáradt dekoncentrált vagyok, ha bárki hasonló helyzetben volt szívesen veszem ha megosztaná velem, hogy ő mit tett és mennyi időbe telt a változás, az én hozzáállásom az azt gondolom kellően motivált, de nincs erőm, energiám

2015. aug. 13. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen szintű fáradékonysággal szerintem először az orvoshoz menj el, nehogy valami komolyabb legyen a háttérben.

Amúgy amíg el nem indulok tekerni, addig én is olyan vagyok mint akit fejberúgtak, viszont fél óra alatt úgy felpörget az adrenalin, hogy utána le se lehet lőni.

2015. aug. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A fáradtságnak több oka lehet: szellemi megterhelés, időjárás, általános helytelen táplálkozás, vitaminhiány.


Első körben javaslok egy méregtelenítést. Felváltva éhgyomri napi 1x2 dl natúr diólevél teát, másnap csalánteát 2 hónapig + alap vagy közepes multivitamin kúrát. Én Jó közérzet vitamin alap csomagját szedtem, de pl a Lenkei féle sem rossz. Kell egy pár hét, mire érzed a hatását. Havi ~6-7e Ft.


Másik javaslatom, hogy gondold át mit eszel. A fáradtságnak lehet oka, ha finomlisztes, cukros dolgokkal mérgezed magad (főleg lefekvés előtt). Gyakran okoz rossz minőségű alvást. Ilyen melegben min. 3-4 liter vizet kell fogyasztani vagy natúr cukrozatlan teát. Az ingerlékenységre önmagában megoldás lehet a kellő vízfogyasztás és B komplex, nem árt mellé magnézium is, pl magne b6.

Táplálkozás: délig lehet kevés szénhidrát, napi max 150g. délutántól már csak zöldség és fehérje. Édes gyümölcsök szigorúan reggel, de utána kerülendő, mert cukorkómát okoz :D.


Kávét és energiaitalt elhagynám, mert csak koffein függőséget okoz és egyre több kell, hogy ébren maradj...


A mozgás elkezdése nehéz, de energiával tölt fel, ha nincs krónikus betegséged.

2015. szept. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!