Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ugrál a lánc, a hajtóművet is...

Ugrál a lánc, a hajtóművet is cseréljem?

Figyelt kérdés
Vettem egy új láncot, de felszerelés után kis erővel tekerve is nagyon ugrált, ezért vissza is raktam a régit amíg nincs megoldás. Hátsó lánckeréksort biztosan kéne még vennem, mert elég kopottnak tűnik, de ilyenkor kell e hajtóművet is cserélni? Sajnos azon is látszik már kopás, bár nem egyenletes, főleg a hajtókar vonalának környékén.

2015. aug. 14. 13:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha feltöltenél egy képet a szóban forgó lánctányérokról, akkor meg lehetne mondani, hogy csereérett-e.
2015. aug. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 tothp ***** válasza:
Általában a hajtómű lánctányérjai kevésbé érzékenyek a túlkopásra. de tényleg látni kellene.
2015. aug. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szinte mindig igaz, hogy ..

Láncot csakis hátsó sorral együtt cserélünk!!!

A többit nem tudni ebből.

2015. aug. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Csináltam egy képet. Bocsánat a rossz minőségért és a sok mocsokért, remélem azért látható valamennyire. Ha nem, holnap csinálok normálisabbat.:)


[link]

Úgy emlékeztem, hogy jobban néz ki..

2015. aug. 14. 17:32
 5/13 anonim ***** válasza:

Az alapján, ami kivehető ezen a képen (nem sok) nem tűnik végletesen kopottnak. Ezek az acél lánckerekek egyébként is sokat bírnak. A hátsó fogsor vélhetően cserés.

Csak érdeklődöm: az új lánc fokozatszámban passzol a hátsó fogsorhoz, erre figyeltél vásárláskor?

2015. aug. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.


Igen, figyeltem, 8 sebességeshez való láncot vettem. Mondjuk néhány láncszemmel kevesebb van benne, de abból még elvileg nem lesz gondom az olvasottak alapján.


Lenne még egy kérdésem. Ilyen hajtóművem van elöl:

[link]

Hátul Shimano CS-HG31-8 lánckeréksor. Az áttételezését nem tudom fejből, de az biztos hogy a kisebb lánckerekek 11-13-15 fogasak. A problémám az, hogy gyenge vagyok, és sík terepen max. 3x6-ban szoktam közlekedni, a 3x8 már nagyon nehéz nekem tartósan, legfeljebb lejtőn lehet értelme. A 3x7 se igazán megy, de az azért jól jöhet néha (főleg lejtőn), meg hátha erősödöm.. :D

Ezért felmerült bennem, hogy rövidítenék egy kicsit az áttételeken. Szerintetek a hátsó lánckeréksor cseréjével módosítsam, vagy majd később a hajtómű cserénél? Van ennek bármi jelentősége, vagy teljesen mindegy? A leghosszabb áttétel elég hasonló lenne mindkét módszernél.

2015. aug. 14. 20:39
 7/13 anonim ***** válasza:

Vélhetően azért van így, mert a linkelt hatóműnek trekking kiosztása van, vagyis a nagy lánckeréken 4-gyel több a fog, mint egy átlagos bringán.

Egyébként én ezzel nem foglalkoznék. A legtöbb bringás nem, vagy legritkább esetben használja a legkisebb fogaskereket. Azt hiszem én még sosem váltottam le oda.

2015. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 tothp ***** válasza:

Elmegy ez még... csak lánccsere előtt alaposan takarítsd le. Ha ezt a koszt belepaszírozod az újba, azt is hamarosan kidobhatod.

Most vegyél új lánckeréksort hátra. Az új láncot tartsd tisztán. úgy 800 megtett km környékén vidd el egy szervízbe, ahol van nyúlásmérő. Ha időben cserélsz, azért egy racsnisor is kiszolgál 3-4 láncot

2015. aug. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek.:)


Láncnyúlásmérőt már vettem, úgyhogy legközelebb nem fogom megvárni amíg ennyire megnyúlik a lánc.

2015. aug. 16. 13:39
 10/13 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: az alsó két kis lánckereket (láncfeszítő?) is szokás ilyenkor cserélni?
2015. aug. 20. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!