Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 200km egy nap alatt?

200km egy nap alatt?

Figyelt kérdés
Fejembe vettem, hogy letekerem ezt a távot egy nap alatt, méghozzá 9-11 óra alatt. Nem bringáztam már egy ideje nagy távokat. Legalább három hónapja max csak 20km-ket tekertem le, régebben volt 40, 80, sőt a legnagyobb táv az 130km volt. Szerintetek teljesíthető a mostani táv? Hozzáteszem, országútival, sík terepen.

2015. aug. 25. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha tekertél már 100 km felett, akkor simán. Azért menjél előtte egy pár ~70-est, ne egyből ess neki. 20 km után kicsit nagy lesz az a táv.
2015. aug. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Én röhögve mentem 100-150 km-eket egy nap alatt, majd fejembe vettem a 200-at, nem ment. 180-nál beálltak a lábaim, nem tudtam tekerni. Bár hozzátartozik hogy szinte alig volt sík terepem.
2015. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért nem akarsz kisebb-nagyobb harapásokkal rágyúrni? Időd van, nem? Ha 20-akat tekersz, és most 200-nak indulsz neki, érdemes bekalkulálni a vasútállomásokat és másnapra ne tervezz semmit :)
2015. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tothp ***** válasza:
legyen legalább egy százas előtte. Hülyeségnek hangzik, de a második száz km fejben dől el. Ha elveszted a lelkesedést, minden fájni kezd, akármilyen kondiban is vagy.
2015. aug. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Idén letekertem a Balaton-kört bő 7 óra alatt, ha csak a haladási időt vesszük. Előtte mentem azért 100 km körüli távokat. A legrosszabb és legnehezebb az a 130-140 km körül volt, utána tényleg mindegy már a kétszázig, fejben kell bírnod. Nem volt soha olyan pillanat amikor azt mondtam volna hogy most ittmaradok, majd valaki jöjjön értem, mert előtte fejben eldöntöttem hogy megcsinálom, nem kérdéseket raktam magam elé, hogy sikerülhet-e. Tudtam hogy fizikálisan képes vagyok rá, onnan kezdve meg nincs miről beszélni az esetemben.
2015. aug. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Krisz85 ***** válasza:
100%

szerencsére van tapasztalatom 0 felkészüléssel 200 km-es Balatonkörhöz: leírom:


reggel 5 kor indulás, este 11 kor érkeztünk, röhejes átlag, 30 km enként 5-10 p pihenő, nagy nagyobb szünet délben, folyamatos frissítés, és kaja, meleg idő.


Hozzáteszem előtte nem bringáztam 5 éve, és egyből jött ez a táv.


Visszaérkezve, belázasodtam, remegtem mint a kocsonya és fáztam mint a veszedelem, izomlázam nem volt, viszont másnapra jobban lettem köszönhetően a célzott kajálásnak, sőt még Érdet is körbetekertem másnap, DE:


amit nem éreztem, hogy az új bringámon egy kicsit támaszkodtam a kormányra a rossz nyeregbeállítás és dőlésszög + alsó hát edzetlensége miatt, ezért mindkét kezemben három újjamat nem bírtam rá két napra mozgatni kb két hétig, annyira szétnyomta a tenyeremen az idegeket a kormány, pedig a markolat nagyon puha volt és zselés kesztyű is volt rajtam, két hét szabi....., képzelhetitek a wc-z hogy ment stb....


viszont rá pár évre mikor már rendszeresen tekertem ilyen 50-100 km-eket, belevettem hogy lemegyek Pestről Szegedre, végül egy Kecskemét oda vissza lett 206 km, és 10 óra alatt megcsináltam /ma már egy komolyabb edzésként megyek ennyit :D/, és semmi nem volt, kaját vittem, meg vettem útközben, és másnap mintha nem is mentem volna, a maradandó "emlék" az volt, hogy lesültem a napon hála a naptejnek így nem volt leégés.

2015. aug. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a leírt tapasztalatokat, tanácsokat. Úgy néz ki, hogy kedden indulok. Egy napot pihenek, majd vissza. Igaz, visszafelé lehet a vonatot választom, de ez majd eldől. Lényeg, hogy töltök telefonra egy hangos könyvet, hogy ne unatkozzak, mert a zene az bezavarna és meg is unnám egy idő után.
2015. aug. 29. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!