Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringám váltója beleállt a...

Bringám váltója beleállt a küllőbe. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Balaton félkört tekertünk. Már az elején is hallottam hogy kattog a legnagyobb fokozatban, azt nem is használtam inkább. Aztán jött egy meredek emelkedő, legkisebbe váltottam és kiderült hogy az sem jó, sőt... telibe tapostam és beleállt egy küllőbe úgy hogy alig tudtam kiszedni belőle. Utána letekertem még 40km-et szóval működőképes maradt, meg az a küllő végül is elég jól kiegyenesedett magától, alig találtam meg itthon hogy melyik volt az. Úgyhogy azzal nem is foglalkoznék, de nem akarom hogy ez újra előforduljon.


Youtube-oztam kicsit és láttam hogy van két csavar amivel lehet állítani hogy milyen közel legyen a kerékhez a váltó, de nekem az most már tökre be van csavarva és még így is csak 1cm-re van tőle kb, pedig egy vonalban kéne lennie a többi dologgal. Gondoltam talán elgörbült szállítás közben mert kocsival vittem le oda és emlékeim szerint arra az oldalára volt fektetve, de nem egy nehéz bicikli és elég masszív az a része így nehezen hiszem hogy tényleg ez a gond.


Amúgy egy kb 2005-ös KTM mountainbike-om van. Van vmi ötletetek mit lehetne vele csinálni? Tudok képet mellékelni. Ha lehet itthon oldanám meg a problémát.


2015. aug. 27. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha feltettél ilyen kérdést, valószínű nem tudod hogy kell megcsinálni. Ne legyél ennyire zsugori, mint a sok okostojás, akik inkább feltelepítik a windowst sz*rul, mint hogy szakemberre bíznák pár ezerért.
2015. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jól látod nem tudom hogy kell, ezért kérdeztem. Ez nem azt jelenti hogy képtelen vagyok rá fizikailag. Bár igazából nem is a hogyannal van a gond, hanem a "mit kéne csinálni"-val. Nem a pénzt sajnálom rá csak én akarom megcsinálni, ha egyáltalán lehetséges és nem tényleg kukaérett az a része. Rákérdeztem egy "szakinál" is, ő látatlanban azt mondta hogy a komplett váltót cserélni kell, vigyem be... aha persze. Az a dolguk hogy lehúzzanak. Ezt elvből nem szeretem.
2015. aug. 27. 17:22
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

A papucson a fül, amibe a váltó van becsavarozva, nincs begörbülve a kerék felé?

Mert akkor szokott úgymond egyik napról a másikra így besétálóssá válni a váltó.

2015. szept. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!