Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mekkora gumi kell 622x19-es...

Mekkora gumi kell 622x19-es felnire? Mekkora guminyomással?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy bringát, aminek a felni mérete 622x19. Ezen szeretnék gumit cserélni, mert nagyon ernyedt. A gumiról nem lehet adatot nyerni. Én 194cm és 160kg vagyok. Milyen méretű gumi lenne az optimális országúti használatra? (belső gumi méret is fontos lenne)

Köszönöm!



2015. szept. 9. 21:21
 1/9 tothp ***** válasza:

A perem méret adott. 622-es

ezen belül meg a testsúlyból kiindulva a lehető legszélesebbet, amit a váz még elbír.

Ez outi vázban kb a 28x622-es méretet jelenti.

[link]

Megengedett nyomás legyen minél magasabb. tipustól függően ez 6 és 9 bar közt van általában

2015. szept. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igazából nagyobb súlyt is kibírnak a gumik, nem feltétlen kell a legvastagabb, úgysem lesz nagyon leterhelve az a gumi, néhány gurulgatástól...
2015. szept. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Alex Fly ***** válasza:
A 19 mm-es felnire a legkeskenyebb gumi a 28mm, ami használható. Outi használatra egy ilyen méretű slick tökéletes, pl. a Continental SportContact. A nyomásra oda kell figyelni: általában rá van írva a külsőre az ajánlott érték; minél nagyobb, annál jobb. Az említett külsőre 6 bart írnak, de az inkább az alsó határ. Nyugodtan használhatod 8 bar körüli nyomáson, sok HC kerékpáros is ezt ajánlja...
2015. szept. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"úgysem lesz nagyon leterhelve az a gumi, néhány gurulgatástól..."

Napi 32-35km a "gurulgatás". Azt hiszem ennyi már igazán megérdemli, hogy odafigyeljek a gumikra. Nem?!


Egyébként köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)

2015. szept. 10. 16:57
 5/9 anonim ***** válasza:

nem érted amit mondtam...

160kg-al nem tudsz valami intenzíven tekerni, 15-20km/h átlaggal meg belemész egy repedésbe, vagy egy kátyúba az közel sem akkora terhelés a guminak, mintha én a 90kg-ommal 50el belerepesztek...

egyébkélnt meg 30km az kb bakfitty bringán... persze nem 160kg-al...

2015. szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az említett Continental jó gumi, elégedetten használtam. Mondjuk azt nem tudom, hogy hogy viselkedne a csomagtartóra rakott 50 kilós cementeszsákkal mikor ráfutok egy úthibára, nyilván más megközelítési filozófiát kívánna ilyen súllyal. Belsőt meg olyat kérsz a boltban, aminek a tűréshatárába benne van a külsőd.
2015. szept. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tothp ***** válasza:

Ezért kell a lehető legmagasabb nyomással használni. Így is fennáll a kígyóharapásos defekt veszélye.

Nincs mese. ekkora súllyal költeni kell a gumira.

2015. szept. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem is az ár itt a lényeg, hanem a méret. A korábbi bringámon pl. 47-622-es volt, de az egy "brutál" orosz felni volt. Ez egy 19-es duplafalú felni és ezért tettem fel a kérdést. A nyomást is azért kérdezem, mert minden méret más-más nyomásértéken jó.

Köszönettel! :)

2015. szept. 11. 07:26
 9/9 tothp ***** válasza:

A nyomásértéket a gumi gyártója megadja, azon sokat nem kell gondolkodni. 6-9 bár közt bármi lehet gyártótól, típustól függően. (azonos típusból általában a keskenyebbeket tervezik magasabb nyomásra)

Ezek a duplafalú felnik nagyon erősek. Jól fűzve eszméletlen sokat elbírnak.

itt a dinamikus igénybevétel (felütések) okoznak nagy gebaszt.

A drága guminál általában sűrűbb szövésű, és jobb anyagú az abroncs tartószerkezete. Masszívabb, alaktartóbb, nehezebben deformálódik. Ha mégis, jobban ellenáll ütődésnek, szúrásnak, vágásnak. Nehezebb is, de ez esetben néhány dekáról van szó.

2015. szept. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!