Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Shimano 2300-ról 105-re?

Dikk kérdése:

Shimano 2300-ról 105-re?

Figyelt kérdés
Megérné-e cserélni? Egy Gepida Bandon 810 es kerékpárról van szó. A 105 mennyivel jobb a 2300nál?

2015. szept. 13. 20:10
 1/6 Wadmalac ***** válasza:

Könnyebb, szebb. Finomabbak a csapágyazások, váltók, váltókarok precízebben, "puhábban" működnek.

Nem hiszem, hogy sok különbség lenne élettartamban.

Az még fontos lehet, hogy a 105-nek kovácsolt hajtókarjai vannak, kisebb eséllyel görbül terhelésre vagy nagyobb esésnél.

2015. szept. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Krisz85 ***** válasza:
ég és föld, én shimano noname ről váltottam anno 105 re, és ég és föld atom merev, stabil nem ázik be a csapágy, nem recseg, ropog, könnyű, teljesen jó edzésre, hobbi versenyzésre is, sőt!!!, bár azóta campás lettem, abból a Veloce van vele egy szinten, az szerintem még egy hajszállal jobb is, de ez szubjektív
2015. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Műszakilag sokkal magasabb szint a 105, de gazdasági szempontból nem éri meg, mert egy full szett kb. 200ezer és ebben nincs benne a szervíz költség, ami igen jelentős lehet. Annak meg nincs sok értelme, hogy mondjuk lecseréled a váltókat, igaz, azt megúszod 20-25 ezerből.

Jobban megéri eladni a jelenlegit és venni egy olyat, ami magasabb kategóriájú alkatrészekkel van szerelve.

2015. szept. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

Én a helyedben elkezdenék használt szettben gondolkodni. Nekem egy '98-as 600 Ultegra szett figyel a lovon, tökéletesen teszi a dolgát mai napig.

Én mondjuk boldogan megvagyok a 8 ganggal, akinek kevés, kénytelen minimum egy generációt lépni.

2015. szept. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ki az a pina,akinek kevés a 8s? :D nem azért,de én még lejtőre is 53-12-vel megyek fel. jó,inkább síkon megyek,de berceli dombra felmásztam már nem egyszer úgy..
2015. szept. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem is max a Touron, egy vegyes terepen lehet értelme 8-nál több áttételnek a hátsó soron, ott is csak tizedmásodperceket jelenthet egy etapon az optimálisabb áttétel.

Nekem otthon van a polcon egy 12-28-as hegyi sor, a bringán meg egy 13-25 általános.


A 8-as lánc és sor élettartama is magasabb a 9-es és 10-es agyonkönnyített cuccoknál.

2015. szept. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!