Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mountain bike biciklim van,...

Mountain bike biciklim van, pár napja észre vettem hogy mozog a középső agy amin van a hajtókar, tekerni se lehet mert ugrik a lánc e miatt, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2015. okt. 7. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló volt. Amikor megvettem, kis idővel után kellett volna húzni a középső agyat, csak ezt nem mondta a boltos én meg nem tudtam.

Kikopott a hajtókar, kotyogott, évekig sarokban állt. Aztán kicseréltettem a hajtókart.


Nekem nem ugrott a lánc miatt, hanem volt egy holtjátéka a hajtókarnak.


Amikor ugrott a lánc, akkor a hátsó fogaskoszorú kopott meg. Elvileg. Kicserélte a szerelő. Kettő hétig jó volt, onnantól megint ugrik. Több szervizt kipróbáltam. Láncot cseréltettem... Ugyanúgy ugrik, pedig váltogatok, nem egy fokozatban nyomom mindig.


Lehet még megnyúlt lánc is.

2015. okt. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na akkor kezdjük a kérdezővel:

Azt monoblokknak hívják és lehet ,hogy tényleg húzni kell rajta, ha nagyon kotyog akkor lehet ,hogy a láncvonal ingadozása miatt ugrál a lánc. A meghúzáshoz le kell szedni a hajtókart és megg kell húzni a középtengelyt (monoblokk). Ehhez a következők kellenek: hajtókar leszedő, a monoblokkal kompatibilis szerszám ami erre való.


1. Válaszoló: Általában először láncot kell cserélni, ha utána is ugrál akkor azonnal hátsó fogaskoszorút is. tehát a hátsó koszorú cseréje a 2. lépés lett volna. A koszorú meg a lánc együtt kopnak el, de rendszeres láncnyúlás ellenőrzéssel egy koszorú akár 3-4 láncot is kiszolgálhat. Tehát esetedben a gond az lehet ,hogy az új koszorúra nem passzol a már megnyúlt lánc.

2015. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Engem meglepne, ha monoblokkal ennyire tudna kotyogni, még kitekeredett csészével is valószínűtlen.

Szerintem sima kónuszos csapágyas középcsapágy az, aminek egyik csészéje kitekeredett. És gondolom a lánckerék oldali csésze, mert a másik már csak feltűnt volna egy nem teljesen technikai analfabétának.

2015. okt. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
megnéztem és ebben nincs monoblokk , hanem csak ez és ezen nem lehet húzni, és ez mozog ide-oda. [link]
2015. okt. 9. 14:53
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

Na pont hogy ennek a csészéjén lehet húzni. A lánckerék oldalinak kell tövig bent lennie, a másik oldalin van egy gyűrűs kontraanya, azt kell lelazítani és akkor lehet a csészét beljebb tekerni.

De ezt valószínűleg már nem simán behúzni kéne, hanem kiszedni, újragolyózni, zsírozni és utána beállítani.


[link]

[link]

[link]

2015. okt. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
megpróbálom, köszönöm a válaszokat.
2015. okt. 12. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!