Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Oútisok! Nektek minden, KRESZ...

Oútisok! Nektek minden, KRESZ által előírt biztonsági felszerelés megtalálható a kerékpárotokon?

Figyelt kérdés
Idén vettem országúti kerékpárt. Az előző, trekking kategóriájú biciklimen volt minden. A mostanin is van első-és hátsó lámpa, küllőprizmák, hátsó, piros prizma. De az új KRESZ szerint előre is kell egy fehér prizma, meg ugye csengő. Ez már nem férne el. Ráadásul ugye az oúti kormánya vastagabb, rá sem tudom tenni. Gondolom, a rendőrt ez nem fogja meghatni. A bicikliboltban nem is tudnak ekkora bilincset adni, amivel a hiányzó cuccok felmennének. Eddig még nem volt gond, de félek, hogy itt az ősz, és razzia lesz .

2015. nov. 8. 17:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nekem első és hátsó fényvisszaverő prizma nincs. csengőből van nagyon szolid kis fekete, ami nem zavaró. :)
2015. nov. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
bringán van prizma elől hátul matrica formában, az egyik kormányvég dugóm csengő, ebay-en beszerezhető, amúgy városon belül jól is jön néha, hátsó lámpa a sisakon, első a vázra rögzítve, + ha úgy látom szükségesnek van mégegy amit a nadrágomra tudok csiptetni, + minden téli bringás ruházatom láthatóságis mintázatú.
2015. nov. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket! Az első prizma, amit nem tudtam megoldani, a többi rendben van. Megpróbálom az első prizmát matricával helyettesíteni, mert a bandázst nem akarom összecseszni.
2015. nov. 8. 17:40
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha sötétben tekerek, akkor van fent első és hátsó lámpám, de egyébként nincs. Prizma minek? Ha nappal tekerek, akkor semmi ertelme (az esetek 90%-aban nappal megyek, a maradék 10-ben meg ott a jó kis reflektorom). Csengot minek tegyek fel, ha én a fvkart fogom? Mire a csengohoz nyúlok, mar belementem abba, amire csengettem volna... És ha az országúton tekerek, akkor a buszra csengessek?! XD Arról mar nem is beszélve, hogy sokszor a "bringautnak" kinevezett, ócska minőségű járdán kene tekernem, ha szabályos szeretnek lenni... Engem meg nem büntettek meg, az outisokat amúgy csengovel nem szoktak a fakabatok csesztetni, legfejebb azzal, hogy tilosban tekernek...
2015. nov. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nekem is csak egy jó erős lámpaszettem van, meg láthatóságim télre-tavaszra( ne a kis hétszáz forintost vegyétek, ha már sportoltok akkor adjatok is a felszerelésre)
2015. nov. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az amúgy nincs a kreszben, hogy a kormányon kell lenni a csengőnek. Tedd a nyeregcsőre.
2015. nov. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát az első, fehér prizmát én is baromságnak tartom, mert ott az első lámpa, másrészt, alapesetben az én sávomban szemből nem jön senki, más, a hátsó piros prizma, de egy jó minőségű villogó bőven elég (lenne). Évekbe telt, míg azt is elfogadta a KRESZ, addig csak a folyamatos fényt engedte.


Valami kis méretű, szolid csengőt azért veszek, de tényleg, kinek csengessek?


Van erre egy jó kis blogbejegyzés:


[link]



Kicsit elkanyarodva a témától a cikkben említett EU-s pályázatból leaszfaltozzák a járdát, és elkeresztelik kerékpárútnak,-számomra kellemetlen emlék. felmentem egyszer ilyenre, jól nekem jöttek autóval.

2015. nov. 9. 07:24
 8/21 tothp ***** válasza:
Nekem a küllőprizma is matricákkal van megoldva. az aero-s felnin, ott, ahol már nem éri a fékpofa, apró kockákkal van körberakva. Autós (kamionos) boltban lehet kapni fényvisszaverő csíkot. Azt ragasztom mindenhová.
2015. nov. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A küllőprizmákat direkt leszedtem, és első-hátsó prizmám sincs, sem csengőm. Ezen kívül minden más megtalálható, a műszaki állapotba pedig soha nem fognak tudni belekötni.

A másik bringámon viszont van reficsíkos a gumi.

Igaz még nem igazoltattak, de ha meg is büntetnének ilyen apróságok miatt, ugyanúgy mennék minden változtatás nélkül, mint eddig.

2015. nov. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Krisz85 ***** válasza:
hmm érdekes, engem anno egyszer megállított a rendőr, hogy miért nincs prizmám, mondtam neki, hogy már szürkület van világítson rá reflektorral a bringára oldalról, rávilágított, aztán majdnem hogy elnézést kért, hogy végül is kicsit több fényvisszaverő van a bringámon mint két db 3*3 cm es prizma, csengőm nincs, ezt nem is kérdezte, még a láthatósági mellénybe kötött, de a ruházatomat is megmutattam, hogy az összes ruházatomon van fényvisszaverő + vettem dechatlonba fényvisszaverő bokapántot + villogó hátra, előre, neki ennyi elég volt. Egyébként nekem az a véleményem, hogy minél gyorsabban teker valaki forgalomban annál kevésbé veszélyes és annál jobban tolerálják az autósok, mintha lassú lenne, főleg azért, mert ha mész 10 km/ órával és valaki elcsap 40 el, akkor a difi 30 km / óra, na ha 40 es átlaggal mész és 45 el csapnak el, akkor egészen más a helyzet, ráadásul másképp tud megállni az autós, hiszen együtt lassúlsz vele ha elnyalsz, persze ne kerülj az autó alá nyilván.
2015. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!