Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő alatt lehet körbete...

Mennyi idő alatt lehet körbetekerni a balatont egy országúti biciklivel?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretném ezt megtenni úgy hogy 7 napom van rá és 1 szállásom,de értem jönnek.


Van egy nagyon jó ( nekem jó) országúti biciklim és vékony vastagságú gumik vannak rajta ( Hogy milyen vékonyak azt most sajnos nem tudom megmondani mert el van rakva a bicikli.... Egy átlagos mutatóujj vastagságú.. bocsánat a hülye kifejezésért).


Az átlagsebességem 37-38 lenne és korán reggel indulnék ( kb 5-6 órakkor).


1 nap alatt végig tudom tekerni?


50 kilómétereket szoktam menni dombos ,lejtős utakon 2,5 óra alatt,de nem tudom hogy a Balatonnál milyenek az útviszonyok. (Emelkedők, kátyúk, utak,lámpák,közlekedés,)


2015. dec. 5. 19:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat. Balatont akartam írni.


Nagybetűvel. :)

2015. dec. 5. 19:51
 2/12 A kérdező kommentje:

Még 1 hiba... Vékony vastagságú gumik helyett: Elég vékony gumik vannak rajta.


Bocsánat.. vissza olvastam és elég értetlen lett.

2015. dec. 5. 19:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen dolgokat nem tudsz, akkor egy nap alatt nem teszed meg. Az átlagsebesség tipped is csak jámbor óhaj. Napi max. 200 km-t számítatsz.
2015. dec. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy ha most napi 50 km-eket tudsz tekerni, akkor fel tudsz készülni arra, hogy jövő nyáron egy nap alatt körbetekerd a Balatont, ami kicsit több, mint 200 km. 

A 37-38 km/h átlagsebesség már egy haladó versenyző tempó, de ennek tartására csak országúton van lehetőség, a Balaton körüli országutakon (déli parton 7-es, északi parton 71-es) nem mindenütt szabad biciklizni, főként ahol vele párhuzamosan vezet a kerékpárút. 27-28 km/h reálisabb ezen a távon, de ezzel az átlaggal is meg lehet csinálni egy nap alatt. Itt most sok mindenről lehetne írni. Javaslom a következő honlapokat: 

[link]  -- a fórum nagyon tartalmas 

[link]

E kettő egy-egy Balaton-kerülő túra honlapja, ahol magát az eseményt is ajánlom figyelmedbe. 

[link]

Személyes tapasztalatból az előszezont ajánlom a Balaton megkerülésére (április - június közepe). Ekkor már sokáig világos van, de még nincs zsúfoltság és lehet haladni az úton. 

2015. dec. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 tothp ***** válasza:

Mondjuk a 10 óra az egy jó idő lenne. 25-28 körüli átlaggal. De felejtsd el a 38-as átlagot. Azt mezőnyben esetleg el lehet érni.

Amit te írsz:

50 km 2,5 óra alatt az pont 20km/óra átlag. ha ennyit tudsz, akkor legfeljebb 12-13 óra alatt végzel. 200 km-t biciklizni, az nem annyi mint négyszer 50-et, ha érted mire gondolok.

2015. dec. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ki tudom számolni hogy mennyi idő alatt menne,de a Balaton és amilyen úton én biciklizek az 2 teljesen különböző terep.


Én olyan utakon megyek hogy van 1 nagy lejtő és utána fel kell menni egy baromi magas dombra és le kell gurulni hogy utána megint felmenjek egy baromi magas részre.


Szóval ezt az 50 kilométert nem sík utakon teszem meg.


Mikor sík részre érek akkor 37-38 al megyek... ebből gondolom én ezt az átlagot.

2015. dec. 5. 23:53
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem ill. Nekünk 11:30 alatt sikerült.3 pihenővel.én trekkingel voltam.
2015. dec. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
210 km-en, ha edzés képpen 50 km-t tekersz 2.5 óra alatt, felejtsd el a 38-as atlagot. A tour de Pelson is jónak szamitana... Az, hogy az ember pár tíz kilométeren esetleg hatszelben sikon megy 37 km/h val, az nem azt jelenti h el lehet azt érni, amire mások több tíz évig edzenek. Egy átlag ember kb. 10 óra alatt tekeri körbe ha jó kondiban van, egy versenyző akar 5 órán belül is meg tudja kerülni
2015. dec. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 tothp ***** válasza:
a déli parton alapvetően sík a terep. Kenese körül kell megmászni néhány komolyabb emelkedőt. Az északi part dombosabb, de igazán komoly part nincs. A 37-38 ennek ellenére túlzás. Ez azt jelentené, hogy bizonyos szakaszokon bőven 40 felett kellene tekerned. és nem 5 perceket.
2015. dec. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én most nyáron tekertem először körbe, 27-es átlaggal bő 7 óra alatt (csak a nyeregben töltött idő). Három rövid, és egy hosszabb pihenőre álltam meg, de ezzel együtt is 8 óra körül volt kb az időm. Hiába indultam hajnalban, 10 óra körül már nagyon meleg kezdett lenni, aztán a kánikulában értem vissza. Elég jó kondiban voltam akkor, de azért egy 38-as átlaggal nagyon optimista vagy, szerintem 30 felett sem lesz sokkal, márha felette lesz. :D És ami a dombokat illeti, semmi komoly, legalábbis én nagyobbakon edződtem, de egy alföldi gyereknek persze meredek lehet.
2015. dec. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!