Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretnek megtanulni biciklizn...

Szeretnek megtanulni biciklizni igy 30 felett, nyaron korbe akarom bicajozni a balatont?

Figyelt kérdés
Viszont egyatalan nem tudok gyerekkent nem tanultam meg.Segitenetek hogyan fogjak neki?

2015. dec. 19. 15:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2015. dec. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Pffff... :DDDD Az igen! :D Jövő nyáron szeretnéd a Balaton kört? Mert idén biztos nem fog menni. Ja, vagy a 3 hónap alatt? Akkor úgy igen. De amúgy nem értem a kérdést. Mi nem megy? Felülsz rá és addig próbálod, ameddig el nem indulsz. Ennyi.
2015. dec. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 tothp ***** válasza:

Nem őrdöngősség.

De biciklizni tudni és biciklivel biztonságosan közlekedni tudni az nem ugyanaz.

Én A Balaton kört azért 2-3 éves aktív gyakorlás utánra tervezném. Azt is inkább több nap alatt.

2015. dec. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyreszt tobb nap alatt gondoltam.Masreszt edzett vagyok csak nem tudok biciklizni :) fel fogok borulni
2015. dec. 19. 16:44
 5/15 tothp ***** válasza:
100%

1. Ülés leenged, és lököd magad, mint a skacok a futóbringával. Ha a kerék forog, már nem nehéz egyenesben tartani

2. ha ez megy, lehet pedálozni.

3. ezek után a kisebb, nagyobb ívű kanyarok gyakorlása.


Egy forgalomtól elzárt területen eddig a szintig nagyjából 3 délután alatt el lehet jutni.


A keményebb dió: folyamatos egyenes haladás hogy az út szélén maradj. Fél kezes kormányzás az irány tartása mellett. Hogy ne tapossanak agyon, mikor hátranézel, hogy ki jön mögötted.

Akadályok kikerülése.

Mindezek alkalmazása a KRESZ folyamatos betartása mellett.

Csomaggal megpakolt bicikli sajátosságai... És még nem is volt szó azokról a közlekedőtársakról, akik kifejezetten utaznak a gyengébbekre...stb. stb.

Na szóval ez utóbbiak több hónapos(éves) rutint igényelnek.


Mindezt nem elrettentésül mondom, csak azért, hogy túléld és akár még élvezd is az első nagy túrádat.

A jó kondíció jó. De amint egy új fajta mozgást kezdesz, találsz majd még ismeretlen izmokat a saját testedben, amik fájni fognak, ha nem tartod be a fokozatosságot. (én sokéves bringás múltra alapozva egyszer kipróbáltam egy fixit. 20km után sírva szálltam le, mert mindenem fájt...)

2015. dec. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

A Balaton körbetekerése alapvetően nem nagy mutatvány, 210 km, ami barátok között is megvan 4 nap alatt. Ami mackós benne, és általában ezt felejtik el az emberek, az a folyamatos terhelés.

Amíg mondjuk egy Budapest-Visegrád 70-80 km-t kényelmesen hozol 4-5 óra alatt, majd hazamész és lefekszel a puha matracra, addig egy balatoni túrával nem érdemes kapkodni, és csak annyit szabad tekerni, amennyit ki tudsz pihenni, mert másnap is meg kell mozdulni.


Ehhez viszont nem elég egy tavaszt gyakorolni. Én 12 évig nem tudtam tekerni, mert rossz volt a térdem, ráadásul rengeteget dohányoztam, de 3 éve újra nekiestem a dolognak, ezért élénken él bennem az emlék az első visegrádi túráról, amit másfél hónap betekerés után csináltam meg, így az utolsó 1 km-en már sírtam a fájdalomtól ;)


Ha sikerül is tavasszal megtanulni bicózni, nem feltétlenül ajánlanám, mert bár van már kerékpárút, és napi 2-3 óra tekeréssel tényleg hozható 4 nap alatt, de nem biztos, hogy a 4. napon élveznéd az utolsó 50-60 km-t, 3 polifoamon (sátorral az igazi ;) ) eltöltött éjszaka után. Ha mégis szeretnéd, akkor viszont tavasztól tanulás, és edzés van, a túra meg legkorábban augusztus végén, mert találni kell jó nyerget, szokni kell a terhelést, a nehéz, megpakolt bringát, a forgalmat, az esőt, a szelet, a mindent :)


Én szurkolok neked!

2015. dec. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Koszi nagyon jofejek vagytok :) Eloszor be kell szereznem a jarmuvet.Nagyon rossz otlet mar telen elkezdeni gyakorolni?
2015. dec. 20. 14:16
 8/15 anonim ***** válasza:
Miért lenne rossz ötlet? Ha nincs jég vagy hó (de jó lenne megúszni...) akkor pusztán csak hideg van, nem igaz?
2015. dec. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem elsőre a Velencei tó körbetekerését tűzd ki célul (Kb. 35 km.) Sok a látnivaló, kellemes egynapos kirándulás.
2015. dec. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Télen is megtanulhatsz bicózni, de néhány dologra érdemes odafigyelni :)


Az egyik, hogy ha nagyon hideg van, akkor kvázi "keményre fagy" a gumi (érdemes ilyenkor kicsit terepesebb, jó vízelvezetésű gumit felrakni), ezért jobban csúszkál majd alattad a bringa, de ez kb. 2-3 szűkebb kanyar után megszokható, és nem lesz vele baj. Érdemes a gumit fél bárral az ajánlott alá fújni, igaz így nehezebb lesz tekerni, és jobban is gyilkolja majd a futófelületet, de kisebb az esélye a borulásnak :)


A másik, hogy ilyenkor már érdemes aláöltözetet venni, Dekában néhány ezerért lehet jókat kapni, ebben nehezebben tocsogsz a saját izzadtságodban, kisebb az esélye a megfázásnak.


Nem nagyon szokták mondani, de én szoktam csinálni, hogy a téli hónapokban érdemes minden tekerés után, bent a melegben egy nedves törlőkendővel áttörölni a bicót (bowdeneket, mozgókat olajspray-el átfújni), mert így - ha kint nagyon hideg van - akkor a ráfagyott mindenfélét le tudod szedni, szebb, és "egészségesebb" is marad a gép. Tárolni is érdemesebb bent, mint kint, mert így a hajnalban lecsapódó pára sem fagy rá, meg úgy általánosságban semmi :)


Azt is meg kell nézni, hogy nem maradt-e semmi a fékpofák alatt, mert ha az megfagy, az első fékezésnél elkezdi legyilkolni a felnit.


Úgy általánosságban pedig vigyázni magadra, és másokra is :)


Hatosvótam

2015. dec. 21. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!