Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi kerékpárról?

Figyelt kérdés

Az alábbi kerékpárt néztem ki magamnak: [link]

Mi a véleményetek erről?

Munkába járósnak, esetleg hétvégi kirándulósnak használnám.

186 cm magas vagyok, 85 kg. Trekkinget vagy MTB-t szeretnék.

Szinte csak aszfalton használnám. A max összeg amit rászánok 50 ezer forint, egy fillérrel sem több.

Mit gondoltok ez megfelelő?

Vagy valamilyen más javaslat esetleg még ilyen ársávban?

Nem ragaszkodom az újhoz, de ahogy nézem a használtak árait, nem sokkal vannak lemaradva az újaktól így inkább az újat preferálnám.

Néztem még ezt is, egy kicsit sérült de jó lehet ennyiért, kérdés, hogy milyen a minősége?

[link]

Vagy amit még találtam [link] is jó lehet bár a hozzáértők véleménye erről is jól jönne.



2016. febr. 21. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Én használtan vennék mindenképp, mert ebben az árkategóriában minden alkatrészből csak a legolcsóbbhoz juthatsz hozzá. Mondjuk a GTX trekking így leárazva nem rossz, és megfelelő karbantartás mellett alkalmas munkába járásra.
2016. febr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
vegyél használtat. én egy 500 ezres ktm-et vettem 150 ezerért. Alig használt, szőrös gumival, karcmentes, eredeti gumival.
2016. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok. Az a helyzet, hogy használtból sem tudom, hogy melyik lenne a jó. Eddig egy használtan 15 ezerért vett kínai noname sz@rr@l jártam és nem volt vele gondom míg el nem lopták. Szóval azt gondolom, hogy az igényeimet ehhez képest egy új bringa ezek közül bőven kielégítené, bár lehet hogy tévedek. A sciroccoról mi a véleménetek, arról nem találtam sehol semmit. A GTX-ről is csak azt hogy silány tesco-s minőség.
2016. febr. 21. 19:48
 4/10 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ez is olyan, hogy az olcsó bringa a drága bringa. Újonnan megvehetsz 50-ért egy bicajt, de azon a legalapabb cuccok vannak, amik egy, maximum két év után szerviz vagy csere igényesek lesznek és az egész egy pénznyelővé válik. Aztán hirtelen azt veszed észre, hogy a ráköltött pénzből akár már egy tisztességes bicajt is vehettél volna.

Használtan ennyiért már jó állapotú Shimano Deore felszereltségű bicajokat is ki lehet fogni, azoknak az élettartama pedig végtelen+1 nap.

Ez például itt egy egész tisztes darab, ha a méret is jó, ráadásul ez még jófajta chromoly acél, nem az alsó kategóriában manapság "divatos" dögnehéz, gyenge Hi-ten:

[link]

2016. febr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Krisz85 ***** válasza:

ha csak aszfalton használnád, mi a ráknak MTB? de tényleg?! lassú leszel, országúti a tui, vagy fitness vagy akkor már trekking de nem MTB.


sajnjos ilyen összegért nem sok jó kerékpárt lehet kapni, konkrétan egyet sem :-(

2016. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Tessék ez tökéletes: [link]


Ár, minőség és még méretre is jó.

2016. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Krisz85!

Mint írtam kezdő vagyok, ezért is a kérdés.

De azt tapasztalom, hogy tényleg nem kapok jó új bicajt egy ötvenesért.

#Utolsó: Köszönöm, ezt én is néztem, meg jó is lenne.


Közben találtam az ismerősi körben egy eladó Gepida Mundo 500-at 30e Ft-ért. Erről mi a véleményetek?

Megkímélt darab kb 150 futott km-rel 3 éve áll, pontosabban lóg a garázs falán. Pont ilyen mint ezen a linken: [link]

Ez egy kevésbé bütykös gumival jó is lehet a célra vagy nem?

2016. febr. 22. 20:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem mondanám, ezen is nagyon alap cuccok vannak. Kizárólag aszfalton használva pedig az első teleszkóp gyakorlatilag csak plusz tömeg. Ráadásul ha tényleg évek óta áll, valószínűleg jól be is van már rozsdállva. +15-20 ezret szerintem még nyugodtan rászámolhatsz, míg használható nem lesz. A fent linkelt két kerékpár fényévekkel lekörözi.
2016. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Krisz85 ***** válasza:
szerintem gyűjts még rá egy kicsit, és vegyél 120 ezerért egy minőségibb alap országútit de tényleg hidd el sokkal jobb lesz, én is nagyon sokáig nem akartam országútit venni csak a monti, életem legjobb döntése volt, gyors, könnyebbb is, és sokkal több kormányfogás variáció van rajta mint egy mezei egyenes kormányos montin,
2016. febr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Csak azért írok ha netán valakit érdekelne a végkifejlet, megvan az új vas.

MTB-t vettem, mert azt szerettem volna, és mert túl rövid az élet, hogy ésszerűségeket csináljunk.

Egy K2 MB70 típusú kerékpár lett belőle, Shimano Deora DX első hátsó aggyal hajtással váltókkal és fékváltókarokkal, csomagtartóval, sárvédőkkel, duplafalú Araya CV-7 felnikkel, Cr-Mo vázzal.

Egyben van a gép, láncot viszont cserélni kell, mert megnyúlt. Ez így cakk pakk 21 ezer Ft volt.

Szerintem jó boltot csináltam, de ha nem, már akkor is mindegy mert ez van és lesz. Most már csak egy normális lakat kell és kész.

2016. febr. 25. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!