Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tárcsafék szett?

Tárcsafék szett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Abban kérném a segítséget, hogy magyar fizetésnek megfelelően, milyen tárcsaféket érdemes venni?


Igazából nem kell semmi komolyra gondolni, de lecserélném a mostani patkóféket tárcsafékre, mert egy az, jobban fog, ami itt a városban a sok bunkó BMW-s miatt nem lenne hátrány, a másik meg az, hogy azt mintha finomabban lehet "adagolni".


A kérdés, hogy bovdenes vagy hidraulikus féket nézzek-e inkább, és azon belül is milyen érdemes?


Nekem egy kereskedő azt mondta, hogy hidraulikusat érdemes csak venni, és azok is olyan 50 körül mozognak, na most azért nézegettem és lehet már kapni komplett szettet 15-20-ért, de ez mennyire jó kategória?


JA! A bicikli első teleszkópja sajnos nem éppen alkalmas tárcsafék felszerelésére, így csak hátra tudok tárcsaféket tenni, de első féket amúgy se szoktam használni, nagy ritkán csak.


Az említett kerékpár amire kellene az egy Csepel Woodlands Sport lenne.


A válaszokat/tanácsokat előre is köszönöm!



2016. márc. 16. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Alap hidrós fék 13-15k huf, ehhez venned kell tárcsafék kompatibilis agyat is, az olyan 2,5k, féktárcsa 1-2k, szerelés + fékcső méretre vágása 7-8k lehet. És ha ezt csak hátsó kerékre csinálnád, akkor kidobsz 25k-t a semmiért, mert hátul jóval kevésbé effektív, mint elöl. Úgy általában, elöl fékezve a járművet sokkal rövidebb a fékút. Ráadásul az általad megadott bringa is 50-60k-t érhet újonnan, most erre még 25k-t költeni, ami nem lendítene sokat az összképen...
2016. márc. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

95 db pisztoly orrú Mátyás az ára a binyómnak, a fékút oké, az megvolt, hogy annyira nem lesz effektív ha hátul lesz, de néhány apróbb trükk miatt is jó lenne, ugyanis a patkókeket elég rendesen tudom koptatni, a gyáriak kb fél évet bírtak, most cseréltem megint, de megintkezd erződni, hogy kopik mint a fene.


Másrészt, a bovdenesről mi a vélemény?

Az mennyibe kerülne akkor ha ennyi minden kell hozzá?

2016. márc. 17. 09:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Bovdeneshez is kell új agy, féktárcsa. Ott max a szerelés lesz olcsóbb, mert nem kell légteleníteni és újra feltölteni a rendszert. Viszont bovdenest nem ajánlok. Igaz, hogy van ott is ultra szuper jó, de ugyanazt tudja egy alsóbb kategóriás hidrós is. És jóval több a pro a hidrós mellett, ma már megfizethető és megbízható technológia kerékpárokon is.

Ettől függetlenül még mindig nem ajánlom a tárcsaféket, ha állandóan szénné koptatod a fékpofákat, akkor a fékbetétekkel is ugyanígy járnál, csak ott még drágább lenne a csere. A fékezési technikáddal lesz a baj, esetleg nagyon rossz minőségű fékpofákat használsz. Városba bőven elég a v-fék, hacsak nem laksz valami komolyabb hegyoldalon.

(megjegyzem, a brigád nem ér 95k-t, ez hatalmas lehúzás volt, ennyiért már egy nevesebb gyártótól is kapsz egy alap mountit, ráadásul jobb felszereltséggel)

2016. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!