Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A sok kerékpározástól impotens...

A sok kerékpározástól impotens leszek?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és 1 éve országúti biciklizem.

Tavaly nyáron napi szinten tekertem 70 km ert.


Nincs prosztatakímélő ülésem és egy régi bicikliről leszedett ülést használok ami EDDIG tökéletes volt.


Mostanáig... Mert utánaolvastam hogy mit okozhat.. A sok biciklizés.


Van egy rövid és egy hosszúnadrágom.


Mind2 szivacsos és eddig soha nem éreztem hogy nyomná az ágyékomat a nyereg.


Nem zsibbadt még el biciklizés közben semmim sem és fájdalmam sem volt azon a környéken.


De attól hogy nem érzem a jeleket még okozhat impotenciát?


Mert akkor nem is nagyon fogok állítgatni az ülésen meg a magasságon hanem inkább az egész biciklizést abbahagyom.


2016. márc. 21. 19:44
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A nyergemben a keményebb fajta szivacs van.
2016. márc. 21. 19:48
 2/18 anonim ***** válasza:

A férjem sokat bringázik, nincs spec prosztatavédő ülése, de köszöni szépen, jól van. ;)

Bár még csak 43 éves, szóval megenné a fene... :P

2016. márc. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A férjed mióta biciklizik? És mennyit?
2016. márc. 21. 20:38
 4/18 anonim ***** válasza:
Na jó, ő nem ilyen szinten... Ő kb. hetente teker ennyit, vagy picivel többet. Már több, mint 20 éve. De csak szezonban.
2016. márc. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Rákerestem, ezt találtam. Megcáfolták. :)


[link]

2016. márc. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi. :)


Megnéztem.



Hát... De azért teszek óvintézkedéseket. :D

2016. márc. 21. 21:18
 7/18 Alex Fly ***** válasza:
Természetesen nem. Méda lányom az élő példa rá....
2016. márc. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Wadmalac ***** válasza:

"T. Vera nevű felhasználó válasza:


Rákerestem, ezt találtam. Megcáfolták. :)


[link]


Éljen az optimizmus, de ez a cikk minden, csak nem cáfolat.


"Az eredmények nem döntőek, és ellentmondanak az impotenciával és a terméketlenséggel kapcsolatos korábbi kutatásoknak. Más szakértők kiemelték a kutatás gyengeségeit, és maga a tanulmány szerzője, Dr. Milo Hollingworth, a University College London kutatója is elismerte, hogy az eredményeket nehéz értelmezni."


"Korábbi kutatások azt mutatták, hogy a heti három óránál több kerékpározás növelheti az enyhe-közepes merevedési zavar kockázatát, és férfiakban a terméketlenség magasabb kockázatával is összefüggésbe hozták a kerékpározást."


"A vizsgálat szűk körű, statisztikailag nem szignifikáns, és az interneten összegyűjtött névtelen válaszokon alapul. A kutatók szerint azonban mindenképpen érdemes lehet jó nyerget szerelni a kerékpárra."


Amíg nem érzel herezsibbadást vagy érelszorítástól érzéketlenné válást (mint amikor elalszod a kezed, lábad), addig nagy vész nem lehet.

De a jó nyereg még betétes bringás nadrággal is nagyon fontos. A nem megfelelő nyereg a legjobb beállítással is rontja a teljesítményed, növeli az aranyér veszélyét, és nem mellesleg hosszú tekerésnél állati kellemetlen tud lenni.

2016. márc. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 tothp ***** válasza:
2 gyerekem van. régebben a rendszeres napi 100 sem volt ritka. szóval függ az alkattól, a nyeregtől, meg a szerencsétől. szóval egyáltalán nem törvényszerű
2016. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nekem viszonylag puhább nyergem van.

Legalábbis azokhoz a vékony nyergekhezképest.


Lehet hogy rosszul van beállítva és előre kellene hoznom, de én leginkább a nyereg orrán ülök.


Az ágyékom (vagy lágyék?) egy része azorron fekszik.



Nekem nagyon kényelmes, de ez helytelen?


Előrébb kellene hoznom?



Mert ahogy láttam hogy az ülés közepén vannak a méllyedések (ahova a kritikus rész kerül) szóval oda kellene ülnöm?

2016. márc. 22. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!