Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 100 ezer forint alatti trekkin...

100 ezer forint alatti trekkingekről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mennyire jók, mennyire használhatóak ha a magyar utakon akarok túrázni vele?

2016. márc. 26. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Használtan lehet jókat kifogni, hidraulikus tárcsafékkel, integrált hajtóművel stb. De! Újonnan 80-90 ezer Ft-os trekking biciklit nem szabad venni! F#s menetes agy, amiben elhajlik a tengely, gagyi felni, Tourney műanyag váltó stb. Ha ilyet veszel, akkor megutálod a kerékpározást.
2016. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nono, azért ne vonjunk le ilyen hamar következtetéseket. Nekem 10 évvel ezelőtt lett 30 ezerért trekking biciklim (v-fék, merev váz, merev villa), és akkoriban szerettem meg igazán a biciklizést. Az ócska alkatrészek persze szépen lassan ki lettek cserélve rajta, de azért így is 60 ezer alatt volt az összköltség. Ha pedig nem tettem volna bele évi párezer kilométer körüli utat, hanem csak annyit, amennyit az előző biciklimbe, szinte semmi gond nem lett volna vele. Azóta használt biciklijeim vannak, 100k körüli áron szereztem be őket, ahogy az első válaszoló írta.


Tehát a lényeg, hogy ha te évi 3000+ km-t mész, akkor neked a 100+ kategória vagy az ilyen árú használt bicikli való. De ha csak alkalmi hobbiciklista vagy, akkor vehetsz olcsóbbat is.

2016. márc. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A régi Csepel "verseny" tulajdonképpen egy trekking. Ha nem versenyezni, hanem hobbira kell,csak ajánlani tudom! nekem volt egy Csepel SAS bringám, sajnos eladtam, mert az országúti lett a mániám. Ezzel viszont csak extra jó úton lehet közlekedni, a régi Csepel bringámmal kutyákat is futtattam mezei utakon, tökéletes volt a városban is és szinte semmi "törődést" nem igényelt. Azt hiszem, veszek egyet újra! :-)
2016. márc. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Csepel Sasból viszont érdemes kidobni a kőnehéz 630-as acélfelnit, és lehet a helyére egy 622 -es alu egy kazettás 7-es aggyal.
2016. márc. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!