Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Le lehet-e szerelni a bowdenhá...

Klepeisz Tibor kérdése:

Le lehet-e szerelni a bowdenház visszatartót a vázról, ha a vázban szeretném elrejteni a teljes kábelezést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy Neuzer Whirwind 1.0 kerékpárom és szeretném elrejteni a bowdeneket a vázban. Viszont van a vázon 2 db bowdenház visszatartó (bowdentámasz) amin van állító csavar. Szerintetek ezek leszedhetők?


2016. ápr. 6. 10:19
 1/7 Wadmalac ***** válasza:

Ilyen vezető:

[link]

Vagy ilyen:

[link]


?


Az első egy csavarozott vezető, ami egy hegesztett kis menetes csőcsonkra van csavarozva.

A második fajta hegesztett.


Én azt ajánlom, NE vezess teljes bowdenházat. Nagyon rugalmassá teszi a féket. Meg növeli a bowden súrlódást is.

2016. ápr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:

Vannak olyan bowdenvezetők, amit vázfuratba lehet illeszteni és azok egyben bowdenház végek is, vagyis a vázban futó bowden így már szabadon fut.

[link]

Na az megoldás lehet, de ne feledd, ha fékváltókarod van, akkor ez az egyetlen pontod, ahol van állítócsavar a bowdenfeszességhez.

Vagy akkor ehelyett alkalmaznod kell bowdenház közé ültetett állítócsavart, ilyet:

[link]

2016. ápr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az 1. válaszod 1. képe az ami nekem van. És a második komment 1. variációjában gondolkodom a hátsó váltón van feszítő, viszont az elsőn nincs külön, hanem a váltókarra van szerelve. Jelenleg csak a vázam a Whirlwind 1.0 a váltó rendszer egy Shimano Sora és Dura Ace kormányvégbe szerelhető váltókarokat pakolok hozzá, amin nincs bowden feszítő csavar. Ebben az esetben gondolom a 2. komment 2. variációja is kell. Jól gondolom?
2016. ápr. 6. 19:25
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem igen. Csak a bowden befogásával kutya rossz első váltőt állítani. Főleg Dura vagy Ultegra fékváltókar esetén, ami kis és nagy lánckerékre is két állást enged.

A kormányvég váltókarnál egyszerűbb a helyzet, hiszen az első nem pozíciós, de azért legalább az első váltóhoz és javaslom azt a menetes közdarabot.


Mindenesetre még mindig nem értem, miért akarod eltüntetni a bowdent, csak esztétika?

Mert a Neuzernél jóval drágább alu vázak ugyanígy vezetnek, karbonon szoktak inkább bújtatni.


Amúgy itt az én lovam, ismerős a váz? :D

[link]

2016. ápr. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Igen esztétikai dolog miatt szeretnék rejteni, meg azért is mert télen is hajtom és, hátha tartósabb lesz a bowden (kb. 2 éve van meg és sajnos hamar elrohad rajta...).

Meglepő a hasonlóság, bár az enyém fekete :D

2016. ápr. 7. 10:22
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

Én csak köszörült, korrózióálló bowdeneket használok és a bowdenházba be szoktam nyomatni a TF2 zsírzó spray-ból. Sosem rohad be. Egyébként 2-3 évente az összes bowdenezést CSERÉLEM, bowdenházakkal együtt. Persze ilyenkor a bandázs is megy a kukába a kormányról.

Pár évente a bolhát is a váz alján, mert berágódik a bowden.

2016. ápr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amin kívül vezetik, azon nem szokott lenni semmilyen lyuk a vázon belső elvezetés céljából. Hogy fogod akkor bevezetni ?
2016. ápr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!