Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik szerszámot érdemes...

Melyik szerszámot érdemes megvenni és hol, hogy a hajtókart és a monoblokkot le/széttudjam szerelni?

Figyelt kérdés
Olyat keresek, ami nem hagy cserben, strapabíró, nem "nyalja" el a menetet, illetve a monoblokkon a körmöket, de nem is arany árban van.

2016. ápr. 10. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Hajtókarhoz tengelytípushoz megfelelő hajtókarleszedőt, monoblokkhoz meg egy egyszerű kulcsot hozzá, meg ahhoz egy megfelelő méretű villáskulcsot, de én pl fra cia kulcsot használok... A körmöket az nyalja el ha balfax vagy, a menetet meg az, ha túlhúzod...
2016. ápr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem a szerszám megnevezése a kérdés, hanem a "márkája", ha úgy tetszik. :)))

Azt tudom, hogy mit mivel kell szerelni, de pl. vannak márkásnak tűnő és valójában semmire sem jó szerszámok, amikkel csak a bosszúság lesz több.

Kerékpár szerszámokban nem vagyok otthon. Ezekben nincs Makita meg Hilti. :)))

( ...de azért köszi a választ)

2016. ápr. 10. 14:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Icetoolz, BBB szerszámok elég jó minőségűek, valószínűleg a Parktool termékek is, azokkal nincs tapasztalatom.


Kaphatók még a hazai forgalmazóknál Lifu meg Neuzer márkák, azokból csak olyan szerszámot érdemes, amit max szezononként egyszer használsz, vagy még ritkábban.

2016. ápr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Nálam a LIFU is jól működik.

Hajtókar leszedőből csak olyat vegyél, aminek a tengelyt nyomó menet vége forgatható talpas, az nem gyilkolja a menetet. És tövig be kell hajtani a hajtókarba, különben kihozza a menetet, főleg a sima alu öntvény hajtókaroknál.

A monoblokk kulcsot meg tövig be kell szorítani, hogy ne nyalja szét a körmöket. Én oda szoktam húzatni a tengelyhez egy csavarral.

2016. ápr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!