Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vettem egy biciklit, mire...

Vettem egy biciklit, mire kell figyelni az üzembe helyezésnél (többi lent)?

Figyelt kérdés

Csomagküldőszolgálat hozta, viszonylag darabokban kaptam meg, így nekem kellett összeszerelni. Ez megtörtént.


Elöl teleszkópos, sosem volt még teleszkópos biciklim, első üzembe helyezésnél mire kell figyelni?

Egyáltalán hogyan kell karbantartani?


Az első kerék gyorszáras, hogyan kell olajozni?


A kerék a gyorszár szárán pörög, vagy a kettő között van valamilyen csapágy?


A bicikli valamennyire meg van olajozva, de ez csak védőolaj, hogy a raktárban ne rozsdásodjon, vagy olyan, amivel a biciklit használni is lehet?


2016. ápr. 11. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Kereket felpumpálod, láncot megolajazod, (vannak aeroszolos lánckenő spraye-ek is), felülsz, tekersz
2016. ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A féket, váltót ellenőrizd mindenképpen, a többi majd kialakul...

Használj olajat a megfelelő helyeken, az nem árthat.

A teleszkóp keménységét a tetején levő tekerővel állíthatod a súlyodnak/terepnek megfelelően! A villát is kell olajozni, főleg ha por/sár kerül a teleszkópos részre.

A gyorszárat cseréld le mert el fogják lopni a kereked.

Vegyél egy jó u-lakatot és megfelelő lámpákat.


Jó bringázást!

2016. ápr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt egy oktatófilm, bár nem tudom milyen kerékpárod van..

https://www.youtube.com/watch?v=e0OafLTh1Tw

Teleszkópot le szokták törölni minden használat után, főleg akkor, ha sáros. (belemegy és beáll a rugó)

Ha körben a kis gumis részen látod, hogy kezd szétmenni, azonnal irány egy üzlet!


Új kerékpárokra szokott garancia lenni, amiben legtöbbször benne van az üzembe helyezés, amit bármely forgalmazónál érvényesíthetsz!

A kerékbe nem kell olaj, de majd kijavítanak.. A gyorsszárra nem szoktak tenni csak az agyba (amibe középen a küllők bele vannak rögzítve, a kerék forgását ez adja, ebben vannak csapágyak.), de abba is csak akkor, ha serceg. (Van ipari, ahhoz nem kell nyúlni.)

Az olajat a láncról és a véltógörgőkről le szokták mosni (vízzel is jó, de teljesen meg kell száradnia a napon) mikor sokat áll a gép vagy elkoszolódott, majd jó minőségű kenőanyaggal újrazsírozni. Étolaj, étkezési olaj/zsír, WD40 (tisztításra alkalmas) nem jó. Műszerolaj se valami hasznos, mert beletapad a kosz és hamar felgyűlik.


Kerékpárboltban állnak rendelkezésedre, nem szégyen megkérdezni ilyesmit! És a beállításokat 2-500Ft-ért szokták megcsinálni, viszont ha te rosszul csinálod az sokkal drágább lesz...

2016. ápr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. ápr. 11. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!