Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan kell helyesen a presta...

Hogyan kell helyesen a presta szelepet pumpálni? (alul egy fontos kérdés még! )

Figyelt kérdés
Presta szelepes a biciklim.Hátul sikerül is felpumpálni 11 bar-os műhelypumpával.Elől viszont olyan mintha nem menne bele levegő.És teljesen le se tudom nyomni a pumpát.Ennek nagyobb nyomás kellene?

2016. jún. 7. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:

A helyes menet ugye nem túl bonyolult: a kis fejet letekered róla amennyire megy könnyen kézzel, pumpa rá, felfúj, pumpa le majd a kis fejet visszacsavarod amennyire csak tudod.


A második kérdést nem teljesen értem.. Valami képpel tudnád szemléltetni a problémát?

2016. jún. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak letapadt kicsit? Néha szoktak. Pumpálás előtt nyomd be ujjal egy pillanatra.
2016. jún. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszod!Igazából én is igy jártam el.Szelepsapkát letekertem az alatta lévő kis izét meglazitottam felfele tekertem;de nem vettem ki. A szelepen meg alul lévő gyű
2016. jún. 9. 00:28
 4/5 A kérdező kommentje:

Gyűrűt kissé szorosabbra tekertem.Pumpacsőt rá raktam& elkezdtem pumpalni. A hatso kerékre rá van irva mennyi a max bar -al lehet pumpálni.Ezt simán el is értem.Bár ujjal még betudtam nyomkodni,ezért picivel tovább folytattam a pumpálást amig teljesen kemény lett a gumi.



Az elsó keréknél is igy jártam el.Ezen viszont nincs feltüntetve mennyi a max- minimum nyomásérték.És egy másik márkájú abroncs.Egyet ahogy fújtatok bele a kerékbe olyan érzés mintha kőkemény lenne a gumi.Vagyis a pumpa karját szinte lehetetlen lenyomni mégegyszer h levegőt fujtasson.A bar érték mutató azt mutatja h max bár értékig van fújtatva az abroncs.Ennek ellenére ujjal ha benyomom a gumit kicsot erősebben akkor olyan mintha csak a félig illetve egy picivel tovább lenne felpumpálva,& ennél jobban akárhogy erőlködöm nem sikerül jobban felpumpálni. Sajna nem vok nagy biciklista ezért a bugyuta hosszura sikeredett megfogalmazás.Remélem van vmi megoldás a problémámra& kapok választ

2016. jún. 9. 00:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Valószínű az a belső akkor kuka. Nem egy ökör ára amúgy, decathlonban egy ezresért veszel egy párt.


*OFF: Ne fújd túl a gumit a megengedettnél, mert könnyen szálszakadáshoz vezethet az meg durrdefethez.

2016. jún. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!