Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 100 km vagy fölötti túráknál...

100 km vagy fölötti túráknál hogy megy nálatok étkezés? Mit esztek/isztok előtte, közben, utána?

Figyelt kérdés
én 30 km után kb meghalok és amíg nem eszek meg pár csokit, nem tudok tekerni
2016. jún. 7. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ivóvizet mindig viszek magammal. Valamint könnyen elfogyasztható dobozos kakaót (kakaós tej vagy kakaóital). Ha várhatóan nyitva lévő boltok is lesznek út közben akkor több élelmet nem szoktam vinni, hanem ahol megéhezem ott a boltban veszek felvágottat és friss pékárut, majd a városi betondzsungel kompenzálása kedvéért valahol az érintetlen természetben eszem meg. 100 km felett sok kalóriát és vizet kell pótolnom. Nagy melegben, nyári 35 fok felett vizes törülköző is van az első kosaramban, amivel áttörölgetem magam. Az utóbbi nyarak erős UV-sugárzása és kánikulái miatt nem szeretek olyan nagyokat túrázni, régebben jobban szerettem. De azért egy-egy 100 km-es túra gyakran megesik most is, de azért nem a 40 fokos hőségriadóban, mert akkor 30 km után én is vissza szoktam fordulni ha szinte égési sérüléseket okoz a Nap.
2016. jún. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

*országúti*


Edzésen megpróbálok minél normálisabb kajákat enni ( gyümölcsök, szendvicsek, zabszeletek, müzli szeletek, kekszek stb). Ezt olyan 30kilinként.


Versenyen már jönnek a tasakos cuccok: energiazselé, magnézium lötyi, felturbózott szeletek; de itt sem hagyom el a "normális" táplálékot, egy két kissebb szendvics le-le csúszik. Én nagyon szeretem például a kiflit úgy enni, hogy kettévágom, kibelezem és belerakok mondjuk lekvárt ( ha csak a bolti folyóst tudod használni akkor megpróbálhatod úgymond lezárni a végét a belével) vagy kisebb gyümölcsöket( mondjuk ehhez lehet csak az én pofám elég nagy, mert egyben kell kb bekapni xd )

2016. jún. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Általában különösebb cucc nélkül szeretek túrázni egy nyeregcsőre szerelhető 4 literes táskával (dzseki, pótbelső, szerszámok, lakat, pénztárca, kulcsok) úgyhogy a kis helyigény miatt viszek magammal pár Go Protein Bart a Biotech USA-tól, azok finomak, jó magas az energiatartalmuk, van bennük sok minden, gyorsan meg lehet enni és nem érzem, hogy megterhelne az emésztésük.
2016. jún. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, ezeket úgy 30 kilometerenként eszegetem. Előtte kajálok egy tartalmasat (nem közvetlenül, az nem esne jól), utána meg nem mindig vagyok éhes.
2016. jún. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előtte pár órával valami magas szénhidrát tartalmú étel, pl. tészta. Előtte ha akarsz, ehetsz valamilyen müzlit. Közben megiszok egy Biotech USA-s izotóniás cuccot (szörp szerű), viszek egy müzliszeletet, meg egy high5 zselét. Ez a minimum, a 60 kilómmal muszáj ennem :D Megy ugye országútiról beszélünk, nem túrázgatásról.
2016. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsó: az a pumpás lötyi?
2016. jún. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor esélytelen egy rendes edzést megoldani olcsón?:D

Persze kinek - mi az olcsó, de ezek a Bioteches témák nem két fillérnél kezdődnek

2016. jún. 8. 22:29
 8/10 anonim ***** válasza:
aha, az a pumpás
2016. jún. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért megoldható olcsón is. Szerintem jó a csoki is pl sportszelet v akármi más és ebből kb 1-1,5 óránként 1-et.

Géleket meg elég csak versenyen, ugyanúgy szénhidrátot ad mint csoki csak hamarabb felszívódik, de edzésen nem mindegy, hogy 5 perc v 15 perc alatt szívódik fel?

Az izotóniás ital meg nyilván jobb mint a víz, de szerintem edzésre ugyan úgy elég a víz, de ha már választanod kéne akkor inkább ez mint a gél.


Amúgy:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__65..

2016. jún. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igén ezzel egyetértek, elég versenyen a gél ( vagy esetleg tartaléknak egy, hogyha hirtelen kellene ), viszont edzésen szerintem kell az izotóniás ugyanúgy,mint versenyen. Nem jó az ha az elektrolit rendszer felborul..
2016. jún. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!