Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit kell tennem, ha a patkófék...

Mit kell tennem, ha a patkófék behúzása és elengedése után nem szimmetrikusan nyílik ki, hanem az egyik fékgumi a keréknél marad?

Figyelt kérdés
régi bicikli. Kézzel meállítom h középen legyen, de az első húzás után mindig "elfordul" és így az egyik gumi gyakorlatilag surlódik a felnivel.
2016. jún. 8. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha olyan mint a régi csepel biciklik, akkor elvileg a tengelyén van egy csavar a patkók felől, meg egy a másik oldalról. Az kell lazítani, és a helyes pozícióban rögzíteni.

Ez volt az elmélet, a gyakorlat nekem az volt hogy sosem működött normálisan.

2016. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát olyasmi lehet..:) azon próbáltam húzni, de sajnos nem segített..:/ egyszer erre egyszer arra állt, de jól sosem..
2016. jún. 8. 22:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Vfék rögzítést tudnál hegesztetni ? Vagy inkább egy újabb bringa akkor ?
2016. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szar a rugó, vegyél új féket, valami pivit minőségibbet a noname-nél...

De az se feltétlrn baj, ha noname, sajnos hosszú benyúlású patkóféket már nem nagyon találni mást.

2016. jún. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Láttam már olyat, hogy a nem megfelelő hosszra szabott bowdenház forgatta mindig hülye helyzetbe. De akkor mindig egy irányba állna félre.

Az a helyzet, hogy sosem fogod tudni belőni, ha a patkó "be van állva" a mocsoktól.

Szét kéne szedni a patkót, kitakarítani, forgáspontokat, csúszó felületeket megkenni (nem olaj, zsír!), újra beállítani a csavarjait (tengelyen anya + kontraanya) kotyogás- és szorulásmentesen és UTÁNA beállítani.

Amúgy, ha a patkó két oldala már mozog rendesen, akkor a patkó pozícióját azzal a csavarral kell belőni, ami közvetlenül a vázon (elöl a villán) fekszik fel.

[link]

2016. jún. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
#5 Nekem is segített egyszer a forgáspont kenés a régi bringámon, azóta beáll rendesen.
2016. jún. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
100%
A feszítőrugóra ott, ahol felfekszik a fékpatkó ütközőin, mi régen mindig kábelhéjat húztunk, hogy ne rágódjon be, abba egy csepp olajat és az is javított a visszaálláson.
2016. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!