Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megoldható lenne ez így?...

Megoldható lenne ez így? Milyen fajta hajtókart kell vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy régi csepel országúti biciklim..Éktengely van benne és szeretném rendes négyszög monoblokkra cserélni...folyamatosan problémáim vannak a középrésszel...
2016. jún. 21. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:

"Renedes négyszög monoblok"

Na elevileg ha van megfelelő méretű akkor lehet cserélni.

Kérdés mijen lesz a lánc vonal.meg hogy találsz e négszöges monblokot mert kezdenek kimenni a divatból.


Ezt itt nehezen tudjuk megválaszolni...vidde el egy boltba.ott akár meg is csinálják meg van több cuccuk is.

2016. jún. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tothp ***** válasza:

Nos. Ki kell venni az eredeti tengelyt, az alapján egy rendes boltban megfelelő monoblokkot és hajtóművet is adnak.

A négyszögtengely meg azért még marad egy pár évig. Főleg a középkategóriában és az alatt.

Ezek a ricnyis szarok szépek, könnyűek, egy darabig baromira erősek, de nagyon nem tartósak. És ehez képest drágák.

2016. jún. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A "ricnyis szarok" azért nem olyan rosszak,de nem mindenapi városi szaladgálásra vannak tervezve.pláne hogy egyáltalán nem biztos,hogy egyűtt működne egy règ

i csepellel.

a mèret pedig nem minden mert van angol és olasz menet.kompakt és szétszedhető,1,2,3 tányéros.a lánc kopása sem elhanyagolható dolog.ahogy a hossza ès a szélessége(bár 7sebességig mindegy)sem.

2016. jún. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Alex Fly ***** válasza:
Azért annyira nem bonyolult. A Csepelek angol menetesek, a tengelyhosszt meg a hajtómű fogja meghatározni. Nekem pl. egy Altrix Basic hajtáshoz 118mm-es mono volt.
2016. jún. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Néztem egy csepel bicikli boltot ahol csak ilyenekkel foglalkoznak..találtam hajtókart 2 ezerért....De akkor ezek szerint megoldható a dolog...Mindenféleképpen szeretném ezt az acél rudas megoldást cserélni mert abszolút nem tartósak..
2016. jún. 22. 13:14
 6/10 tothp ***** válasza:
Hát azért 80 évig jók voltak. de van jobb. megfelelő szerszámmal jobban szerelhető
2016. jún. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekem majd a munkába járáshoz kellene meg arra hogy hétvégente ha úgy van akkor elmenni hosszabb távokra kicsit...Tehát majd mindenféleképpen szeretnék újat de addig is szeretném ha megbízható lenne a kerékpár...Sajnos én a szereléshez nem értek és szerszámom sincsem hozzá..Mennyiért szerelnék be a monoblokkot illetve a hajtókart??

Pedál hálistennek vettem pár hete arra már nincsen gond.

2016. jún. 22. 20:34
 8/10 tothp ***** válasza:
Hát nem tudom az árakat. én 25 éve mindent magamnak szerelek.
2016. jún. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mert ha megveszem az alkatrészeket gondolom a beszerelés is egy 2-3 ezer forint lehet minimum.
2016. jún. 22. 21:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Kb:annyi.

És szeretik ha cuccot náluk veszed...nem mondják de szeretik,egyes helyeken ezért "cserébe" olcsóbb a szerelés.

2016. jún. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!