Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » S. O. S Beférne-e a kerék?

S. O. S Beférne-e a kerék?

Figyelt kérdés

Van egy régi 90'-es évekbeli retro MTB-m ezt fejlesztgetem, és hátulra szeretnék egy új komplett kereket.


De az új kerekek már 135mm-es O.L.D-ek a régi váz két villa közti távolsága pedig 128mm


Szóval feszíteni nem szeretném...



2016. júl. 6. 07:58
 1/6 Alex Fly ***** válasza:
Acélvázas kerékpárnál nem gond. Kicsit széthúzod a villát, hogy beférjen. Alu, titán, karbon és egyéb vázanyagoknál ez nem járható út. Ilyenkor áthézagolhatod az agyat.
2016. júl. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi az hogy áthézagolom az agyat?
2016. júl. 6. 08:15
 3/6 tothp ***** válasza:
A 135mm-t lecsökkented a tengelyen lévő anyák, alátétek variálásával, aztán a kerék centirozásával kozépre húzod a felnit. De félek, hogy az a 7 mm elég sok. Nem tudom van e ennyi mozgástered a tengelyvégeken.
2016. júl. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi, h leírtad nem nagyon vágom...


Meg a régi keréknél ha leszedem a belső csavart akkor automatán saját magát meghúzza a kerék

2016. júl. 6. 21:29
 5/6 tothp ***** válasza:
hát a csavarnak(kontraanyának) maradnia kell. az alátétekkel tudsz csak játszani
2016. júl. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na igen... Köszönöm egyébként, már kikupáltam a régi felnit egész jó lett, már csak a csapágy golyókat cserélem benne és akkor jó lesz(remélem).
2016. júl. 6. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!