Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Átlagban mi tesz egy kerékpárt...

Átlagban mi tesz egy kerékpárt nehézzé? Mekkora az egyes kerékpár-alkatrészek átlagos súlya nagyjából?

Figyelt kérdés

Sok helyen keresgéltem, de nemigen találtam konkrétumokat ezzel kapcsolatban.

Számomra azért lényeges kérdés, mert van két kerékpárunk, egyik a feleségemé (újabb, aluvázas, könnyű, mint a madártoll), és egy nekem (régi, acélvázas, de inkább ólomnak érződik). Megelégeltem, hogy ennyire rettenetesen nehéz a járgány, és azt gondoltam, a váz anyaga lehet a bűnös, de jobban utánajárva, egy acél és egy aluváz között 1-2 kiló a különbség. Szeretném alkatrészenként lecserélni a saját bringámat, de ötletem sincs, mi miatt ilyen nehéz, feleslegesen nem szeretném szétszedni és darabonként lemérni...



2016. júl. 14. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Apródonként kijön pár kiló eltérés , acél kormány váz nyeregcső hajtómű az esetembe jóval nehezebbé és rázkódóssá teszi a bringát . Fordulékonyabb és könnyebb a hajtása az alunak amellett hogy nem rozsdál . Szakik szerint az öntvények közötti pár deka difi is jelentős .
2016. júl. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tothp ***** válasza:
Acél váz is lehet könnyű és erős. nem mindegy hogy csak "vazsbul" van, vagy valami nagyszilárdságú preciziós cro-mo ötvözetből.
2016. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na igen, épp ezért kérdés számomra, mert nem vagyok biztos benne, hogy pont a váz miatt ennyire súlyos, de persze nincs kizárva.
2016. júl. 14. 16:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Az olcsó teleszkóp/acél első villa 2,7kg (pl. Suntour XCT) egy jó simán van 1,5kg (RS Recon).

Régi kerékszett 7-8kg, egy újabb 3-4. Még a gumikon is lehet 10 dekát is spórolni!

Nyeregcső és kormány alu 30 deka, acél 50 deka..

Hajtómű, fogaskeréksor 10-15deka különbség.

Hamar összejön a ballaszt anyag!

2016. júl. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!