Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tapasztalt bringások, mi a...

Tapasztalt bringások, mi a véleményetek erről a KTM Chronos LC Master (2010) kerékpárról?

Figyelt kérdés

[link]


Trekking off road, karbon vázas. Elsősorban városban használnám. A kérdés, hogy városban célszerű-e? Mire figyeljek a karbantartást illetően?


2016. júl. 15. 12:46
1 2
 1/12 anonim válasza:

Ha van rá 700-800 eured hajrám. Am a ktm egy selejt túl árazott.


[link]


Ez a bicaj itt ennyi. És kiszúrják a szemed ennyiért egy XT szettel, meg Sontour villával. Inkább Cube, vagy Kellys Kellyst töredékéért megkapod jóval jobb cuccokkal ENYIÉRT mert az xt az nagyon is jó de ennyi pénzért mehetett volna rá 1-2 Xtr na meg eny normális villa. :)

2016. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Féltem ettől én is. Viszont akkor kicsit kiegészítem az infókat. A 2010-es modellhez jutnék hozzá nagyon olcsón, használtan persze, 100 euróért számolnák. Persze ha meggyőződöm róla, hogy a váz teljesen ép, és egyéb alkatrészekkel sincs sok gond, megérheti azért napi városi használatra?
2016. júl. 15. 17:10
 3/12 A kérdező kommentje:
Az is jogos lenne, hogy ennyiért biztos lopott, vagy baja van. De egyszerűen az osztrák idős hölgynek nincs szüksége rá (sem a pénzre)
2016. júl. 15. 17:30
 4/12 anonim válasza:
Annyiért megéri
2016. júl. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ilyenem van :) A 2009-es, de az kb ugyanez. A villát ki se próbáltam, már előre rendeltem helyette egy Fox F29-et, a Suntourt beszámították valamennyiért. Ez az XTR dolog egy baromság, nem tudom, ki a fenének lehet baja egy XT szettel. Egyébként ha már szóba került, itt jegyezném meg, hogy ez egy trekking hajtómű, szép nagyok a lánctányérok, nem akkorák, mint a monti XT szetteken.


A biciklivel zéró problémám volt az elmúlt 7 évben. Meg ne vedd, kell nekem :) Száz euroért? Adok érte haromszázat :) A kérdést se tudom értelmezni, tökmindegy, milyen állapotban van, egy százasért egy trágyarakásból kibányászva is kellene.

2016. júl. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából nem nagyon értek (még) a kerékpárokhoz. De az elmúlt napokban nagyon sokat fejlődtem. :D (Bár az XT meg pl. a villák közötti különbségeket még nem nagyon értem...)

Egyelőre a megfelelő szintű biztonság megteremtése ügyében nézelődök a neten. Nálam van már a bicikli. Szép nagyon. Szinte alig volt használva.

2016. júl. 16. 19:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez a bicikli ennyiért nagyon durván ajándék, egy kereke többet ér ennél. Ilyen általános célra meg nem létezik ennél jobb. Az XT szett az atomkirály kategória, karbonvázas XTR szettel szerelt biciklit meg senki nem árul ennyiért (mármint az eredeti árról beszélek), csak a szett vagy 1500 euro. Ennek a biciklinek az összes alkatrésze minőségi darab, a Suntour villa tényleg nem egy kategória a többivel, de azért szarnak nem mondanám azt se.


Ha nem értesz a biciklikhez, vidd el egy szerelőhöz és csináltass egy állapotfelmérést, par kopó alkatrész azért cserére szorulhat meg valószínűleg kell némi állítgatás és kenés is, nem hinném, hogy a néni sokat foglalkozott vele, bár az is igaz, hogy egy ilyen osztrák nyugdíjas pont az a kategória is lehet, aki simán elvitette rendszeresen egy éves karbantartásra, amíg használva volt.

2016. júl. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha van még ilyen százeurós bicikli, csak szólj :)
2016. júl. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

[link]


Itt van ez a Merida,ha nem a 100 euró árat nézzük hanem a gyárit,ami a ktm esetében 760 ennél meg 390...Hát "csak" 370 az eltérés. Ez a KTM kicsit túlárazott.Nem csak ez mind. Hervisben adják 270éer alivió hátsó váltóval meg,Tektro olajos tárcsafékkel.. :D Kicsit vicces a marketingje...Ilyen felszereltséggel ilyen árat kb egy Kona,vagy egy Scottért kérnek el. A KTM meg közelben sincs hozzájuk,még egy Meridához sem...Motorkerékpárban jó. Bicajban egy divat ,túlárazott márka. De az tény kérdező,hogy ennyiért vedd meg. :)

2016. júl. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jaja persze az Alivio agyakkal meg fékekkel ez az aluvázas Merida az pont totál ugyanaz, mint a karbonvázas KTM, csak feleannyiért. Az egyéb apró alkatrészek, amiket senki nem néz, is hasonlóan viszonyulnak, kivéve ugye azt a pár XT-t. Biztos is amúgy, hogy az ár-érték aránya rosszabb a KTM-nek, ez tény, mert ez ilyen, minél drágább egy bicikli, annál rosszabb az ár-érték arány egy bizonyos árszint felett, egyre kevesebbet kapsz rengeteg plusz pénzért, pont, mint a luxusautóknál. Tök felesleges amellett érvelni, hogy hülyeség a karbon, mert rohadt drága, ilyesmit nem így vesz az ember, hanem szerelemből, mert akar valami faszát és különlegeset :) Mint amikor a Mercibe egy középkategóriás autó áráért rendelsz pár hülye extrát. Annak sincs semmi értelme és baromi rossz az ár-érték aránya.
2016. júl. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!