Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megéri lecserélni az olcsó...

Megéri lecserélni az olcsó kerékszettet egy drágábbra túrázós biciklin? Lesz látványos különbség?

Figyelt kérdés
2016. júl. 17. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Látványos lesz, igen. Azért pl. egy Mavic Crossroc vagy Fulcrum Red Metal szett esztétikailag is feldobja a bringát!

Ami érezhető: sokkal simábban gurulsz, a Mavic pl. kerámia csapágyas, a saját súlya alatt elfordul! Hosszabb távon (100km felett) ez némileg kényelmesebb haladást jelent! Egy 15 éves kerék után elsírtam magam.. A racsni hangja is csilingelőbb, egyszerűen hallani a minőséget!

Nyilván egy ilyen drágább szett tartósabb, korrozióval, savakkal (sós hólé) szemben sokkal ellenállóbb, a csapágyak, felnik, küllők erősebb anyagból vannak, pontosabban vannak összeszerelve, így a felütést és a terhelést jobban bírja.. Könnyebbek, ha tubeless (belső gumi nélküli) verziót használsz, az pedig további 0,5kg-al kevesebb!

Annyit kell mérlegelni, hogy egy drága szetthez a későbbiekben is drágábbak az egységek. Pl. 5eFt 8db küllő, vannak amik centrírozása (nyolcas kiszedése) 50eFt, 40eFt/db az agy (kerék közepe).

Tubeless verzióban használva 3-5 havonta cseréltetni kell a defektek ellen beletöltött folyadékot, a szelepet is esetleg pár évente! De szinte mindet lehet normálisan, belsőgumival is használni!

Viszont túrázásra használva a Mavic Crossroc / Crossride kerekek szerintem simán túlélnek téged! (Ha Mavic mellett döntesz, kérdezz rá szervizben, hogy melyik modellt nem ajánlják, egyesekből az életben nem szedik ki a nyolcast, ha olyan helyen jössz le vele!)

2016. júl. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Vicces lenne ha crossroc/crossride keramiacsapis lenne, mert se a felmillas r-sys em, se a crossmax slr-em nem az...meg a rotor csucstechnologiaja is poenos...szedd szet es rajossz...foleg teli tartossag..tekerj le egy telet pl egy alukullos ksyriummal vagy crossmax-al

Belso nelkuli rendszer pedig legnagyobb hulyeseg outin/trekkingen.. Tubeless kulsok nehezebbek plussz a lotyi, es jo hogyha nyersz par grammot...az igazi elony csak 1.5bar nyomason jon elo terepen, ha gordulesi ellenallas a szempont akkor pedig szingo...

2016. júl. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen rendesen karbantartott, jó állapotú agy gördülési ellenállása nevetségesen kevés. 20 éve az STX RC agyas, valamilyen Ritchey OCR Comp vagy ilyesmi felnis kerekem is simán elfordult a matrica súlyától, nem mintha szar lett volna, de azért nem egy hitech valami.


Persze amúgy igen, jó dolog egy jó kerék, de ha nincs problémád a mostanival, akkor nemigen fogsz észrevenni semmit.

2016. júl. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jajj itt most 3 ezrest cserélnék 15 ezresre. (1-1 kerék, nem a szett.)

Nem 80 ezres szetten gondolkodok.


Köszi a válaszokat, ment a zöld.

2016. júl. 17. 22:00
 5/6 anonim ***** válasza:
A háromezres kereket elképzelni se tudom, szóval valószínűleg érzékelni fogod a változást, például nem kell centrírozni minden úthiba után.
2016. júl. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok: Bocsánat, nekem a drágább ketegória itt kezdődik! :)

2. válaszolónak: Pontosan erről beszéltem, hogy nem mindegy melyik Mavicot venné, mert az agyon hipeolt Crossride SLR verzió nem éri meg a másikhoz képest! Kerámia csapágyas agy van a Crossroc szettemben. Itt van mellettem, hónapok óta használom ezt is, ahogyan SLR és Fulcrum is volt, engedd meg, hogy ezt éppen jobban tudjam! :)


15 ezerért Merida bicajból bontott Alexrims duplafalú felnit ajánlok! Évekig semmi nyolcasom nem volt benne városban! Testbike bolha vagy Bikemag apró. Itt találsz olcsón!

2016. júl. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!