Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mozgatható a váz felé, és...

Mozgatható a váz felé, és magam felé a bal hajtókar, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Most vettem egy használt montit, alig 10ért, és szuper a járgány, de a bal hajtókar recseg-ropog, amit tudtam előre persze. Ugyanakkor nem tudom, hogy vajon a menet van elszúrva a hajtókarnál, vagy a közepe egy az egyben rossz lehet? Ezen gondolkozom, mit tehetnék - egy szervizben húztak rajta (mondtam nekik, hogy már ezt én is megtettem), a pasi közölte, hogy így biztos jó lesz, lehet, csak én voltam gyenge... De nem jó, ugyanúgy ropogni kezdett hajtás közben a baloldal, a pedálon a lábam mintha hullámokon járna, és ha leguggolok a hajtókar elé, befele és kifele, azaz magam felé, mozgatható a h.kar, mintha le akarna esni.


Tehát, mit kellene rajta kicserélnem? Mi a legolcsóbb lehetőség szerintetek? Noname hajtókar van rajta, de Shimano SIS a hátsó váltó, a h.karokra valami kínai városnév van karcolva (xing hua)... Kicsit kotyvasztott a dolog.


Köszi a segítséget!



2016. aug. 10. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Van benne középen teleszkóp, vagy fix vázas? Mert ha középen is hajlik, akkor lehet, hogy nem a hajtókar a problémás, hanem a forgástengely :) Ugyanezzel vittem el a biciklit a szervízbe és rögtön mondták, hogy ez nem a hajtókar, ami recseg. Amúgy érdemes elvinni, mert ha így terheled tovább, akkor csak rosszabb lesz. Nekem 10e Ft körül volt, de nekem egyedit kellett legyártatni.
2016. aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, h írtál :) bár az enyémben nincs teleszkóp, régi egyszerű kis szarság, ahogy elnézegettem, nagyon alap cuccokkal. És csak azt nem akarom, h megint 10 körül fizessek rá, mert ennyi erővel jobbat is vehettem vna... :(
2016. aug. 10. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Monoblokk (középrész, a hajtókar vázba dugott része) csere kell, ha meghúzva se lehet rögzíteni, akkor annak kuka! Szét vannak benne menve a csapágyak! Ahogy olvasom, sajnos ez egy nagyon rossz vétel volt!
2016. aug. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tothp ***** válasza:

Na előröl: ha megmozgatod a hajtókart kézzel, a másik oldali is mozog?

Igen: középcsapágy ; Nem: hajtókar csavar

ha a hajtókar csavar "laza". de mégsem bírsz rajta tovább húzni, akkor a hajtókar négyszögtengelye lehet agyonkopva

2016. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kiitos ***** válasza:
Vagy a négyszögtengely , de szerintem ami valószínűbb hogy a hajtókarban a négyszögprofil kikopott-nyúlott, így nem illeszkedik a tengelyhez.
2017. máj. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!