Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Régi bringa felújítása? Pár...

Régi bringa felújítása? Pár hasznos tipp jól jönne.

Figyelt kérdés

Szóval, volt egy terep bicóm, de nagyon tönkre tettem, újra sajnos nincs pénzem, ugyanis más fontosabb. Van egy régi bicajunk, azt használom. Nem rozsdás, semmi extra, kicsi kerekek, nincs is ezzel baj, de kicsit fel szeretném "turbózni". Szóval amit szeretnék:

-új pedálok (havertól ingyen)

-új ülés (havertól ingyen)

-lámpák, ezeket holnap beszerzem.

-új festés


És az utolsó pont, szóval a festés a legnagyobb problémám. Vannak rajta régi levonók, ezeket nem lehet leszedni. Ha felmelegítem forró levegővel, vagy mondjuk hajszárítóval, akkor lejönne anélkül, hogy károsodna a váz? Lecsiszolni viszont nem tudom, szóval úgy gondoltam, hogy az egész vázat lefestem alap festékkel 2-3 soron is, aztán majd a szint rá. Lepattogna a festék róla?


Illetve: a felni és a üllők festhetőek?


Bármi tipp jól jön! :)



2016. okt. 9. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi a bánatosfaszrák az a "levonó" ?


Elvileg annyira nem tuod annyira meleg kevegővel fujni,hogy kárt tegyél a vázban.de nem biztosnhogy lejön.

Probálkozz krromofággal.

Aztán csiszolás,át kened higitós rongyal. Utána alapozás-csiszolás,második réteg-csiszolás,fedő réteg,színtelen lakk.

Ez a minöségi festés menete,de mivel te nem tudod rasütni a festéket a vázra valszeg lefogg pattogni. Igen a felni és küllók fedthetöek. De a fékfelületre ne fess mert:rontja fékhatást,elszinezödik és lekopik.

A küllök is festhetöek,de ne tedd mert nem fogod kifüzni a kereket,hogy igényesen nézzenki,ott sem tudod rásütni a festéket és visszafüzéskor elkezd lekopni. Meg árulnak festett küllöt kb 30ft/db.

2016. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

levonó=matrica


Nem éri meg otthon vesződni a festéssel, mert 1500-2000 forint egy tubus festék/alapozó/lakk + le kell szedni az eredeti fényezést, ami kromofág, drótkefe és egy csomó idő. Ha ráfestesz az eredeti fényezésre, akárhogy csinálod, látszani fog, ami igen putris megoldás, olyan benyomást kelt, mintha lopott bringát akarnál álcázni.

Az ecsettel felhordott festék meg a trógerség netovábbja.


Az a legcélszerűbb, hogy MINDENT leszerelsz a vázról, elviszed egy festőműhelybe és ott homokszórással letisztítják fémig, majd szinterezik. Ennek a költsége tapasztalataim szerint 2 500-10 000 Ft.

2016. okt. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!