Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan kell napi szinten...

Hogyan kell napi szinten karbantartani egy országútit?

Figyelt kérdés

Jelenleg a szobámban tárolom, hiszen alig tudom használni a rossz időjárás miatt. Ez az első outim, 1 hónapja vettem, kétszer volt szerencsém hajtani. Mindkét tekerés után alaposan megmostam a gumikat, hogy ne hordjak fel sarat.

Mit kell csinálnom rajta a használatok után?

Mikor kell olajoznom?

A hajtásnak és a láncnak nem lesz baja a sok víztől?


Szeretném ha a kerékpárom egy rendszeresen, jól karbantartottnak mondható legyen még évek múlva is, kezdő vagyok, sajnos nem tudom, hogy hogyan kell bánni egy ilyen géppel.

Válaszaitokat előre is köszönöm. :)



2016. nov. 24. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Leírom én hogyan szoktam, majd meglátod mit tudsz belőle megvalósítani. 😊


Minden edzés után ( ha száraz idő volt) áttörlöm egy nedves ruhával az egész kerót ( váz, kormány, nyereg, stucni, felni) utána pedig egy nagyon puha száraz ronggyal megtörlöm hogy ne legyen víznyomos. A gumit megintcsak elég nedves ruhával áttörölni, nem kell hogy csepegjen a víz belőle. A hajtást akkor takarítom ha már látom hogy gyűlik rajta a por ( feketés színe lessz) vagy pedig ha eláztam/ vizes volt az aszfalt. Én vettem anno ilyen kis tekerős bizbaszt amibe lehet rakni petróleumot befogod a láncot és elkezded tekerni kis kefék pedig felviszik a folyadékot a láncra és leázik a mocsok( kissé fröcsögős, csak akkor ajánlom ha olyan helyen tudod csinálni ahol nem baj az olajfolt). Ezután szárazra törlöm a láncot és hagyom még száradni amíg a sort, a hajtókart és a váltót áttakarítom. A hajtókart egyszerűen ronggyal kívül-belül áttörlöd addig amíg elfogy róla az olajsár. A sort én úgy szoktam, hogy az ölembe veszem a kereket és egy rongyot szépen becsúsztatok a fogaskerekek közé és kihasználva azt hogy az egyik irányba blokkol ugye az agy körbetörlöm azt is amíg nem lesz fémtiszta. A váltógörgőre pedig csak egy kis ronngyal ráfogsz és körbeforgatod párszor. Szépen összerak minden, jöhet az olajozás. Rohloff olajat használok több okból is: Kellően sűrű: Nem szedi annyira a port de nem fogja egy kis zápor kimosni így nem kell száraz lánccal hazatekerni vele; olcsó ( én 1800-ért veszem és 2 évig általában kitart egy tubus ha nem többel) ; biológiailag lebomlik, ezzel sem terhelem a környezetet. Ajánlatos kinézni egy láncszemet ahonnan kezded ( ha van patentszemed, vagy egy olyan sötétebb csap a láncban akkor könnyű dolgod van, amúgy meglehet jelölni egy filccel pl) és szépen körbepöttyözöd, minden egyes csapra raksz egy pici cseppet. Ha megvagy vele akkor körberekered párszor hagyod egy 10 percet pihenni hogy oszoljon szét az olaj a helyére megint megtekered párszor és óvatosan áttörlöd a láncot hogy a felesleges olajat leszedd( főleg az oldalsó lapokon, ott nincs szerepe csak a koszt gyűjti). A fékfelületet is áttörlöd jó erősen egy nedves ronggyal, hagy Jöjjön le róla a cumó. Fékpofát is áttörölheted.


Kb Ennyi, ha van kérdés akkor hallgatlak 😊

Sok balesetmentest!

2016. nov. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:

Két dolgot tennék csak hozzá a kimerítő leíráshoz:

- Én a TF2 láncspray-t preferálom a láncolajzás helyett, azzal remekül kenve marad a láncod szárazra törölve is, nem csapódik ki a láncgörgőkből és így nem szedi fel a koszt, nem cseszi össze a nadrágot sem.

- A váz alján lévő váltóbowden-vezető bolha telibe kapja az első kerék felvert szutykát, azt jól ki kell takarítani és szintén láncspray-vel meg lehet kenni, ha elkoszolódik, rontja a váltópozícionálást.

2016. nov. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment a pozitív! :)
2016. dec. 4. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!