Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a különbség egy sima...

Mi a különbség egy sima menetes agy és egy gyári fixi agy között?

Figyelt kérdés
A kérdésem lényege az lenne, ha egy sima menetes agyra feltekerek egy lánckereket, majd utána még egy menetes gyűrűt, akkor azt használhatom-e fixiként. Csakmert nem látok semmi különbséget a gyári megoldás és e között.

2017. jan. 1. 17:24
 1/5 tothp ***** válasza:

A tengely hossza mindenképpen.

Ami fixi agyat ismerek az 2 féle menettel van ellátva(azonos oldalon). Az egyikre megy a lánckerék. Ez azt hiszem megegyezik a racsni menetével. A másik kisebbre pedig a kontraanya. Ilyen a sima menetes agyon biztos nincs. szóval bohóckodni lehet vele, de szerintem feleljtős.

[link]

2017. jan. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne csinálj ilyet. a kontraanya menete ellentéte, és így tudja fent tartani a lánckereket. Persze oda lehet ragasztani, de nem érdemes.
2017. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
mig fiatal voltam es csóró en is ugy hasznaltam...fix fogas, es kontraanyanak pedig az alithato konuszos kozepcsapagy kontraanyaja...naggyon xar volt...2fekkel mondjuk arra jo volt hogy 2fekkel megszokjam a fix attetelt, de se lassitani, se skidelni nem lehetet vele...
2017. jan. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

A fixin ellenirányú terhelést is kap, ami kontraanya ide vagy oda, letekeredést produkál.

Amúgy van olyan lánckereked, ami olyan menettel van ellátva, mint egy menetes racsni? És még ilyen kontraanyád is?

Mert máshogy hogyan tennéd fel?

2017. jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy rendes agyon nem tekeredik le, hidd el. Még első tárcsás agyból is lehet csinálni, ebben az esetben a csavarokkal lehet rögzíteni a cogot, úgy még nehezebben jön le. De a legjobb megoldás az a Novatec agy, igaz, 9-10k körül van. De ha 70 kiló alatt vagy, szerintem a joytech sem esik szét, nekem legalábbis működik lassan egy éve, pedig az elmúlt hónapot kivéve végig napi ingázásra használtam
2017. jan. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!