Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehet pedálfordulat alapján...

Lehet pedálfordulat alapján edzeni országútival?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy 1 órát tervezek menni 90es pedálfordulattal.

Csak ezzel a 2 tényezővel lehet felépíteni egy edzést, vagy más adatok is fontosak? Egyáltalán a 90 az optimális, vagy legyen inkább 80?


2017. febr. 8. 19:54
 1/3 tothp ***** válasza:

Pedálfrekvencia+megfelelő pulzusszám. a fokozatot meg úgy állítod, hogy egyik se másszon el egy szűk sávból.

A pulzust az edzettséged, az edzés jellege alapján kell belőni. Ezt is ki lehet számolni.( most nem tudnám leírni, hogyan..) Én annakidején görgőztem ezek szerint

2017. febr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:

Így van, pedálfordulat ÉS pulzus.


Hogy mi az optimális, az már nehezebb kérdés. Az ökölszabály valahol 70-és 90 közti fordulatot javasol. A 70 alatti tényleg nem jó, de felfelé puhább a határ, a Touron is van olyan versenyző, aki időfutamon végig 110 felett pörög.

2017. febr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hosszú edzésre mindenképp a kényelmes pedálfordulatot kell felvenni szerintem, az meg mindenkinek más. ( pl én 100 körül élek sógorom meg 90 fölé csak akkor megy ha megnyomja)
2017. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!