Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Cube vagy KTM trekkinget...

KLENOVICS LÁSZLÓ kérdése:

Cube vagy KTM trekkinget szeretnék vásárolni, probléma hogy 43-as vázméret kéne, de csak 46-ostol gyártják. Más márkát pedig nem igazán szeretnék. Bevállalható, vagy inkább montit keressek?

Figyelt kérdés
171 magas vagyok, 74 a belső lábhosszom, erre a testbike 43-ast javasol. 46-os vázon sem ülök, de nincs semmi hely a váz, és a heréim között. Van aki azt mondja hogy csak 43-ast, van aki hogy simán jó még a 46-os, van aki azt mondja hogy elmegy, de nagyon a max.

2017. márc. 2. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, milyen márka, a felszereltség a lényeges (pl. Shimano Alivio)

Nézd meg, próbáld ki egy üzletben. De nem hiszem, hogy olyan kicsi kell neked, most gondold el, a 160 centiseknek milyen kicsi váz kellene. Én 175 körül vagyok, 55ös vázakat használok, talán 53-54 lenne a tökéletes, de stucnival korrigálom. Ki kell próbálni.

Márkanév az alábbi esetekben lehet lényeges: Koga-Miyata, Salsa, Dawes, Tout Terrain


Egy adott márkanév és típus egy felszerelést jelöl, amit az árak ismeretében érdemes összevetni. És az is lényeges, hogy melyik márka dizájnja tetszik neked. De azt nem lehet mondani általánosságban, hogy pl Kelly's jobb vagy rosszabb mint egy Merida

2017. márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

173cm vagyok 18colos vázzal tekerek. Ami kb:~45cm.

A nyereg magasságal variálsz?

2017. márc. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, nem a magasság a mérvadó, hanem a belső lábhossz. Vannak olyan kalkulátorok vázméretet illetően, ahol a magasságot nem is kérik. A 18 col az már majdnem 46 cm,(45.72) 2,54-el kell szorozni. Beállítható hogy jó legyen egy 51-es is a nyeregmagassággal, csak balesetveszélyes a férfiasságot illetően.
2017. márc. 4. 07:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ott már inkább hosszú is a váz nem csak magas.

Azt mondom hogy ha nem találsz a méreteben bicajt akkor vegyél kisebbet,mert a nyeregcső,stucni stb variálásával tőbbé-kevésbé a magasságodhoz állitható.

Itt érvényes hogy a kisebből lehet nagyobbat csinálni.

2017. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Huhu látom kezdünk meddő vita felé sodródni a vázméret illetően...

Na a lényeg hogy a gyártók a váz méretet 5féle képpen adhatják meg,ebből következik hogy ugyan az a szám 5féle méretet jelöl (col,centi nem veszödnek milimétereken,a neregvázcső alja,a középcsapágy alja/közepe)

A kalkulátorok többsége egy nagy átlag alapján ad ajánlatot arra hogy neked mekkora váz kell(het). De az nem szentírás.

Amikor én vettem bringát akkor azt ki is probálhattam egy rövidke körön. És a boltos is segitett,hogy kb.:mire figyuzzak.


Amit az első ír az is igaz,nem a márka számít,a gyártó igazából csak a vázat adja. A váltó 3 a fék 8 nagyobb gyár terméke. Vagy saját márka ami álltalában koppintás (valami átfestve és féláron eledva). Az alsó kategória mindenen alasó marad,a felsö pedig mindenen felső. Max megkellnfizetni a markatinget/nevet.

Az dobja meg az árat nem a minöség.


Ui:a body geometry szolgáltatás ami egy amcsi gyártó ötlete elég pongosan az emberre szabja a gépet,a felhasználást is figyelembe véve. Viszonylag drága de szerintem megéri.

2017. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!