Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hol tudok biciklihez felelőssé...

Hol tudok biciklihez felelősségbiztosítást kötni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a Magyar Kerékpárosklub-nál jár a tagsághoz felelősségbiztosítás. Viszont itt 6900 ft/év ilyenkor a díj, ami magasabb mint mondjuk egy segédmotorkerékpár éves felelősségbiztosítása. Nincs valami olcsóbb megoldás?

#kerékpár #felelősségbiztostás
2017. márc. 18. 15:57
 1/7 Alex Fly ***** válasza:

Azt tudni kell, hogy a Kerékpárosklub tagdíjának csak egy része a felelősségbiztosítás. Azért emellett balesetbiztosítás, jogsegélyszolgálat, kedvezményes vasúti kerékpárjegy, kedvezmények, valamint egy komplett EDC kártya is jár a tagság mellé (ebbe beleértve az ECF-tagságot is). Így együtt ennél olcsóbb megoldást nem igazán fogsz találni.

Ha viszont ezek egyikére sem tartasz igényt, akkor szerintem érdeklődj az Uniqa biztosítónál -a Kerékpárosklubnak is ő a partnere. De ha van lakásbiztosításod, akkor az jó eséllyel tartalmaz felelősségbiztosítást is.

2017. márc. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

EDC silver kártyám már van, ami nekem ingyen jár egy másik egyesületi tagságomhoz (Mensa HunharIQa), a többi szolgáltatást meg úgysem venném igénybe. Így meg soknak tűnik kifezetni a 6900-at, miközben évente 3000-ért kötnek segédmotorra biztosítást az ismerőseim. :-)

Saját lakást egyelőre még nem vettem, így a lakásbiztosítás kilőve.

2017. márc. 19. 09:05
 3/7 A kérdező kommentje:
És nem mellesleg segédmotorra kötött 3000-es biztosításuknak jóval 2 000 000 millió fölött van a felelősségbiztosítás része, szóval biciklire sokkal drágábban kötnék rosszabb biztosítást.
2017. márc. 19. 10:40
 4/7 anonim ***** válasza:
akinek sok 6900ft/év, az valamit nagyon elcseszett az életben..:(
2017. márc. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy nem tudom kifizetni, csak baromira túlárazottnak tartom. A felelősségbiztosítás összege nagyon kicsi, cserébe magas az éves díj.
2017. márc. 20. 09:55
 6/7 Alex Fly ***** válasza:

Magas? Számoljunk!

A Kerékpárosklub oldala szerint az éves tagdíj összege 2017-ben biztosítás nélkül 4900 forint, biztosítással 6900 forint.

Az éves felelősségbiztositás tehát 2000 forint -azaz havi kemény 167 Ft-os összeg.

Szerintem még mindig jobban megéri, mint egy pillanatnyi figyelmetlenség miatt fizetni pár évtizednyi díjat...

2017. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül a kerékpárosklub lesz, mert nem találtam olcsóbbat. :-)
2017. márc. 22. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!