Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fogaskoszorút át lehet-e...

Fogaskoszorút át lehet-e rakni másik kerékre?

Figyelt kérdés

Adott egy tök egyszerű, legolcsóbb, puritán fogaskoszorú - ilyesmi, hacsak nem pont ugyanilyen.

[link]


Adott két egyforma kerék. Az egyetlen különbség a kettő közt az, hogy ami most a biciklimen van, jókora nyolcassal rendelkezik, míg a másik gyári új, használva nem volt soha.


A mostani racsnit szeretném lementeni a használhatatlan kerékről és átpakolni az újra. Néztem videókat az otthoni leszedés menetéről (szerszám nélkül, csavarhúzóval), de ott azt mondta a fickó, hogy ezzel tönkre lesz téve az egész, még úgy is, ha a csapágyakat nem veszítem el. Néztem szakszerű eltávolítást is, megfelelő szerszámmal, szervizkörülmények közt. Szó viszont nem esett arról, hogy az így leműtött fogaskoszorút rá lehet-e cuppantani másik kerékre.


Ha elviszem szervizbe a két kereket, meg tudják-e ott oldani a cserét, vagy vehetek új fogassort?


(+1: Azért ha egy mód van arra, hogy épségben megoldható legyen itthon a beavatkozás, tippeket arra is elfogadok, mert inkább játszok vele két órán keresztül, minthogy egy ötperces műveletért kiadjak a szakinál 2-3 ezret. Nagyon sok mindent itthon oldottam meg magamnak bowdencserétől fékbeállításig, de ebbe nem merek belekontárkodni 100%-os megerősítés nélkül. Mármint nem arra kell 100%-os megerősítés, hogy ez tutira működni fog, hanem hogy működHET, ha elég óvatos vagyok.)


2017. máj. 7. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
BIT fej kell hozzá több tagos kofferból és racsnis kulcs . Szakik 1000 Ft körül cserélnék le , lehet annyit megér mert a lánc nyúltságát csere érését megnéznék , ha kopott akkor a fogassort megroncsolja és darabos lesz a váltás . Szóval ha nincs szerszám akkor a szerelők segítenek .
2017. máj. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ja hát egy ezrest az simán megérne, ha ezek szerint fizikai akadálya nincsen a cserének. Köszi!


Különben a lánc is selejtérett már, nagyon mélyen lelóg, viszont én erre a roncsra már nem vagyok hajlandó költeni az abszolút kötelező javításokon kívül, legalább nullszaldósan ki akarok jönni a buliból. Meghirdetem majd fillérekért, hadd vigyék, szenvedjen vele az új tulaj (zsákbamacskát nem fogok árulni, tudni lehet, mire számíthat a szerencsés).

2017. máj. 7. 14:10
 3/12 Alex Fly ***** válasza:

Természetesen át lehet tenni minden további nélkül.

Ahogy elnézem, ez egy menetes racsni, ehhez egy ilyen szerszámra van szükséged:

[link]

Illetve egy megfelelő méretű, lehetőleg minél hosszabb villáskulcsra (rendesen rá szokott gyógyulni a racsni a kerékre).

Ha leszedted, óvatosan feltekered a másik kerék menetes részére (vigyázva, nehogy félrekapjon a menet). Nem kell túlságosan meghúzni, pár kilométer után rászorul.

Ha nincs szerszámod, szervizben pár száz forintért megcsinálják (de bőven elég, ha leszedik a racsnit a régi kerekedről; ezt sok esetben jófejségből akár ingyen is megteszik -aztán majd feltekerheted az újra).

2017. máj. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oké, hát ezt kicsit túlreagáltam valóban, 500 forint volt a beavatkozás. Ellenben amikor azt láttam, hogy simán satuba fogta a fickó és tekerte, akkor a szám tátva maradt... satu itthon is van, ezt a verziót viszont senkinél nem láttam a neten. :O
2017. máj. 8. 15:42
 5/12 anonim ***** válasza:
A satuba befogva letekerte le a racsnit ? Szerszámmal könnyebb és roncsolás mentesebb , oda nem vinnék többet semmit sem javítani .
2017. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Alex Fly ***** válasza:
Ha a leszedőt satuba fogja, a kereket forgatva szépen le lehet tekerni a racsnit. Egyszerűbb, mint villáskulccsal szórakozni. Ha egyedül van és rendesen rászorult a racsni, ez a legjobb megoldás.
2017. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Racsnis kulcs , villást te hoztad fel . Satus buli tovább tart és a leszedő fejet is megnyomorgatja .
2017. máj. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Alex Fly ***** válasza:
Miért nyomorgatná meg a leszedőt? Teljesen mindegy, hogy kulccsal vagy satuval fogja meg. A különbség csak az, hogy kulccsal szerelve tartani kell a kereket, miközben a racsnit téped le róla, míg satuba fogva az már eleve rögzíti a szerszámot; így jóval nagyobb erőt lehet kifejteni.
2017. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Megfogod egyik kézzel a kereket és a másikkal letekered a racsnis kulccsal . Ehhez semmi extra erő nem kell . Ezt te is biztosan képes vagy megtenni és csináltál ilyet mint satuzol feleslegesen . Ez a szerszám toldatfej racsniba való ez a rendeltetés szerinti használata .
2017. máj. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:

Hát, azért megnézem, hogy egy jól ráhúzódott menetes racsnit ki az, aki csak úgy racsnis kulccsal megindít.

Nekem volt már olyan, hogy a leszedő szerszámot satuba fogva, két kézzel tépve a kereket is rá kellett segítenem egy lábbal támaszkodva az asztal szélén.

Persze ha a 65 éves Mári néni használta 2 évet a legkisebb lánckeréken, síkon tízzel tekerve, esetleg lejöhet fél méteres hajtóvassal.

De ha valaki sportosan nekilépett, van, hogy előbb szakadnak a küllők, minthogy meginduljon.

2017. máj. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!